Stembureau Stembureau Zorgcentrum Sparrenheuvel in Deventer
Postcode 7431 BA · Wijk Diepenveen
Hier waren 1.076 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 1.074 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelang werd hier de grootste met 23,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelang | 251 | 23,4% | 17,1% | +6,3 pp | 3,2% |
| GroenLinks-PvdA | 245 | 22,8% | 20,7% | +2,1 pp | 2,6% |
| Deventer Belang | 122 | 11,4% | 13,5% | −2,2 pp | 2,0% |
| VVD | 121 | 11,3% | 11,2% | +0,1 pp | 2,4% |
| D66 | 112 | 10,4% | 11,5% | −1,0 pp | 2,1% |
| CDA | 105 | 9,8% | 7,3% | +2,5 pp | 3,1% |
| Partij voor de Dieren | 42 | 3,9% | 4,5% | −0,6 pp | 2,0% |
| ChristenUnie | 29 | 2,7% | 2,9% | −0,2 pp | 2,1% |
| Socialistische Partij | 17 | 1,6% | 2,2% | −0,6 pp | 1,7% |
| Volt | 15 | 1,4% | 2,8% | −1,4 pp | 1,2% |
| DENK | 7 | 0,7% | 3,0% | −2,3 pp | 0,5% |
| Deventer Sociaal | 7 | 0,7% | 2,5% | −1,8 pp | 0,6% |
| SGP | 1 | 0,1% | 0,8% | −0,7 pp | 0,3% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Erik Smeenk (Gemeentebelang) · 123 stemmen · 11,5% van alle stemmen hier
- Wendy Schol (VVD) · 81 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GroenLinks-PvdA) · 77 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Teuni Scholthof (CDA) · 59 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Tanja Eekhuis (GroenLinks-PvdA) · 54 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 52 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Rik van Wijk (D66) · 47 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Renske Zieverink-Veenstra (Deventer Belang) · 46 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Anne van der Meer (GroenLinks-PvdA) · 35 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Sanneke Molenaar - Braaksma (CDA) · 35 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Fleur Albers (D66) · 33 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Dorien te Riele - Groot Koerkamp (Gemeentebelang) · 30 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Marcel Elferink (Gemeentebelang) · 26 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Sam Hoogenberg (GroenLinks-PvdA) · 19 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Peter Varenbrink (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelang haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 57 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0141% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 43 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 987 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 89 |
| Toegelaten kiezers | 1.076 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.076 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,19% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Deventer en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege andere reden; stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Stembureau Nicolaas RK Basisschool 1.076 stemmen · Gemeentebelang 28%
- Stembureau Woon-, Zorg- en Dienstencentrum ’t Dijkhuis 1.054 stemmen · Gemeentebelang 49%
- Stembureau Kindcentrum Adwaita (ingang Florens Radewijnszstraat) 1.119 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Stembureau Biljartcentrum De Dam 982 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Stembureau Koningskerk, ingang Van Hetenstraat 1.123 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stembureau Daltonschool Het Roessink 953 stemmen · Deventer Belang 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.