Stembureau Stembureau Voetbalvereniging Diepenveen in Deventer (2022)
Postcode 7431 BT · Wijk Diepenveen
Hier waren 752 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 750 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelang werd hier de grootste met 37,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelang | 284 | 37,9% | 20,7% | +17,2 pp | 3,3% |
| GROENLINKS | 94 | 12,5% | 14,4% | −1,9 pp | 1,6% |
| VVD | 86 | 11,5% | 8,9% | +2,6 pp | 2,3% |
| PvdA | 69 | 9,2% | 13,1% | −3,9 pp | 1,3% |
| D66 | 68 | 9,1% | 9,4% | −0,3 pp | 1,7% |
| CDA | 41 | 5,5% | 6,6% | −1,1 pp | 1,5% |
| Deventer Belang | 35 | 4,7% | 7,0% | −2,3 pp | 1,2% |
| DeventerNu | 21 | 2,8% | 3,3% | −0,5 pp | 1,5% |
| Deventer Sociaal | 16 | 2,1% | 2,9% | −0,8 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 13 | 1,7% | 3,7% | −2,0 pp | 0,8% |
| SP | 13 | 1,7% | 4,0% | −2,3 pp | 0,8% |
| ASP | 7 | 0,9% | 1,3% | −0,4 pp | 1,3% |
| 3 | 0,4% | 1,5% | −1,1 pp | 0,5% | |
| DENK | 0 | 0,0% | 3,2% | −3,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Erik Smeenk (Gemeentebelang) · 127 stemmen · 16,9% van alle stemmen hier
- Liesbeth Grijsen (Gemeentebelang) · 68 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Bas Donkers (VVD) · 54 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GROENLINKS) · 46 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Jan Schuring (D66) · 36 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Dorien Groot Koerkamp e/v te Riele (Gemeentebelang) · 28 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Susanne Kerkdijk (D66) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 21 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Bert Roetert (Gemeentebelang) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Rob de Geest (PvdA) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Teuni Scholthof (CDA) · 18 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Alexander Gregory (Gemeentebelang) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Caroline Leget (PvdA) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Sam Hoogenberg (PvdA) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Renske Brouwer (VVD) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelang haalde hier +17,2 pp meer dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 76 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 56 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 666 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 86 |
| Toegelaten kiezers | 752 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 752 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,27% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Deventer en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Stembureau De Finsehof 752 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau Huis van de Wijk 739 stemmen · DENK 33%
- Stembureau Koningskerk, ingang Van Hetenstraat 762 stemmen · GROENLINKS 17%
- Stembureau Kindcentrum Olijfboom, gymzaal 715 stemmen · GROENLINKS 24%
- Stembureau Buurthuis Wijk 16 768 stemmen · PvdA 16%
- Stembureau De Kei 672 stemmen · DENK 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.