Stembureau Stembureau Buurthuis Wijk 16 in Deventer
Postcode 7411 AC
Hier waren 755 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 753 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 19,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 144 | 19,1% | 20,7% | −1,6 pp | 1,5% |
| D66 | 110 | 14,6% | 11,5% | +3,1 pp | 2,1% |
| Deventer Belang | 108 | 14,3% | 13,5% | +0,8 pp | 1,7% |
| VVD | 83 | 11,0% | 11,2% | −0,2 pp | 1,6% |
| Gemeentebelang | 76 | 10,1% | 17,1% | −7,0 pp | 1,0% |
| CDA | 61 | 8,1% | 7,3% | +0,8 pp | 1,8% |
| Volt | 39 | 5,2% | 2,8% | +2,4 pp | 3,0% |
| Partij voor de Dieren | 29 | 3,9% | 4,5% | −0,7 pp | 1,4% |
| DENK | 28 | 3,7% | 3,0% | +0,7 pp | 2,0% |
| Deventer Sociaal | 27 | 3,6% | 2,5% | +1,1 pp | 2,4% |
| Socialistische Partij | 23 | 3,1% | 2,2% | +0,9 pp | 2,3% |
| ChristenUnie | 20 | 2,7% | 2,9% | −0,3 pp | 1,5% |
| SGP | 5 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp | 1,4% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Wendy Schol (VVD) · 55 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 50 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Tanja Eekhuis (GroenLinks-PvdA) · 45 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Teuni Scholthof (CDA) · 41 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Rik van Wijk (D66) · 39 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Fleur Albers (D66) · 36 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Marcel Elferink (Gemeentebelang) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Thomas van der Meer (Volt) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Renske Zieverink-Veenstra (Deventer Belang) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ellen te Paske-Lievestro (Socialistische Partij) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Ahmet Kaya (DENK) · 18 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Anne van der Meer (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hennie Eltink (Gemeentebelang) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Lars Wijnhoud (Gemeentebelang) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelang haalde hier −7,0 pp minder dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 33e van de 57 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0099% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 61 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 699 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 56 |
| Toegelaten kiezers | 755 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 755 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,26% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Deventer en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Stembureau PW Janssen Verpleeghuis 758 stemmen · Deventer Belang 17%
- Stembureau Supportershome Go Ahead Eagles 736 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Stembureau De Ulebelt (ingang auto Duikerstraat 22) 764 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Speeltuin De Driehoek 706 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Stembureau Huis van de Wijk 768 stemmen · DENK 30%
- Stembureau OBS De Sleutel 690 stemmen · Gemeentebelang 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.