Stembureau Stembureau Sporthal Keizerslanden in Deventer (2022)
Postcode 7415 DM · Wijk Keizerslanden
Hier waren 265 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 259 geldige stemmen uitgebracht. DENK werd hier de grootste met 20,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| DENK | 53 | 20,5% | 3,2% | +17,3 pp | 4,0% |
| Gemeentebelang | 47 | 18,1% | 20,7% | −2,5 pp | 0,5% |
| PvdA | 36 | 13,9% | 13,1% | +0,8 pp | 0,7% |
| GROENLINKS | 32 | 12,4% | 14,4% | −2,1 pp | 0,5% |
| D66 | 20 | 7,7% | 9,4% | −1,6 pp | 0,5% |
| VVD | 15 | 5,8% | 8,9% | −3,1 pp | 0,4% |
| SP | 14 | 5,4% | 4,0% | +1,4 pp | 0,8% |
| Deventer Belang | 10 | 3,9% | 7,0% | −3,2 pp | 0,3% |
| CDA | 10 | 3,9% | 6,6% | −2,7 pp | 0,4% |
| Deventer Sociaal | 8 | 3,1% | 2,9% | +0,2 pp | 0,7% |
| DeventerNu | 5 | 1,9% | 3,3% | −1,4 pp | 0,4% |
| ChristenUnie | 4 | 1,5% | 3,7% | −2,2 pp | 0,3% |
| ASP | 3 | 1,2% | 1,3% | −0,2 pp | 0,5% |
| 2 | 0,8% | 1,5% | −0,7 pp | 0,3% | |
| Blanco | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ahmet Kaya (DENK) · 26 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Bert Roetert (Gemeentebelang) · 21 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Liesbeth Grijsen (Gemeentebelang) · 14 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Rob de Geest (PvdA) · 13 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Jan Schuring (D66) · 12 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Bas Donkers (VVD) · 9 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GROENLINKS) · 9 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Marouan Berkaoui (DENK) · 8 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Caroline Leget (PvdA) · 7 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Baran Aydin (PvdA) · 7 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Kees de Kok (SP) · 7 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Anne van der Meer (GROENLINKS) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Teuni Scholthof (CDA) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Isa Seker (DENK) · 6 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +17,3 pp meer dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 55e van de 76 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0038% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 161 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 237 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 28 |
| Toegelaten kiezers | 265 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 265 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (2,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 2,26% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Deventer en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Stembureau Nieuw Sion 264 stemmen · Gemeentebelang 50%
- Stembureau Bij de Halte (voorheen Huize Corel) 234 stemmen · GROENLINKS 26%
- Stembureau Stichting Masohi 275 stemmen · Gemeentebelang 16%
- Stembureau De Finsehof (ingang Dapperstraat) 208 stemmen · GROENLINKS 17%
- Stembureau Voetbalvereniging Sallandia 287 stemmen · PvdA 14%
- Stembureau Kindercentrum Rivierenwijk 202 stemmen · DENK 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.