Stembureau PW Janssen Verpleeghuis in Deventer (2018)
Hier waren 740 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 733 geldige stemmen uitgebracht. Deventer Belang werd hier de grootste met 14,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Deventer Belang | 104 | 14,2% | 8,5% | +5,7 pp | 2,8% |
| GROENLINKS | 100 | 13,6% | 13,5% | +0,1 pp | 1,7% |
| PvdA | 99 | 13,5% | 15,5% | −2,0 pp | 1,4% |
| Gemeentebelang | 98 | 13,4% | 16,2% | −2,8 pp | 1,4% |
| VVD | 66 | 9,0% | 14,0% | −5,0 pp | 1,1% |
| ChristenUnie | 59 | 8,0% | 4,2% | +3,9 pp | 3,2% |
| Deventer Sociaal | 44 | 6,0% | 2,8% | +3,2 pp | 3,5% |
| DENK | 38 | 5,2% | 4,6% | +0,6 pp | 1,9% |
| CDA | 36 | 4,9% | 6,1% | −1,2 pp | 1,3% |
| D66 | 35 | 4,8% | 9,8% | −5,0 pp | 0,8% |
| DeventerNU | 32 | 4,4% | 2,7% | +1,7 pp | 2,7% |
| ASP | 11 | 1,5% | 1,1% | +0,4 pp | 2,3% |
| NIEUW-LINKS | 11 | 1,5% | 1,0% | +0,5 pp | 2,4% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 66 stemmen · 9,0% van alle stemmen hier
- Liesbeth Grijsen (Gemeentebelang) · 61 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Jan Jaap Kolkman (PvdA) · 51 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Daaf Ledeboer (VVD) · 43 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Henrike Nijman-Visscher (ChristenUnie) · 35 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Kitty Schmidt (Deventer Sociaal) · 28 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Lida Zegel - van Tiel (GROENLINKS) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GROENLINKS) · 25 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Alex Gebhardt (DeventerNU) · 25 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Ömer Ihtiyar (DENK) · 24 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Halla Baher (GROENLINKS) · 21 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Henk Groothuis (CDA) · 20 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Jan Schuring (D66) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Bram Emens (Deventer Belang) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Caroline Leget (PvdA) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Deventer Belang haalde hier +5,7 pp meer dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 33e van de 51 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0109% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 60 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 687 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 53 |
| Toegelaten kiezers | 740 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 737 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −3 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,5%) |
Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,54% van de stembiljetten, tegen 0,69% in Deventer en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- De Finse Hof 747 stemmen · PvdA 20%
- Woon- en zorgcentrum Humanitas 717 stemmen · PvdA 18%
- Woon- en zorgcentrum St.Jurriën 758 stemmen · PvdA 18%
- Wijkcentrum De Schalm 706 stemmen · PvdA 22%
- Basisschool Het Roessink 784 stemmen · PvdA 16%
- Woon- en zorgcentrum De Bloemendal 701 stemmen · PvdA 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.