Stembureau Buurthuis 't Hovenhuus in Deventer (2018)
Hier waren 1.073 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 1.071 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 25,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 272 | 25,4% | 13,5% | +11,9 pp | 4,6% |
| PvdA | 198 | 18,5% | 15,5% | +2,9 pp | 2,9% |
| VVD | 137 | 12,8% | 14,0% | −1,2 pp | 2,2% |
| D66 | 104 | 9,7% | 9,8% | −0,1 pp | 2,4% |
| Gemeentebelang | 93 | 8,7% | 16,2% | −7,5 pp | 1,3% |
| Deventer Belang | 72 | 6,7% | 8,5% | −1,8 pp | 1,9% |
| CDA | 52 | 4,9% | 6,1% | −1,2 pp | 1,9% |
| DeventerNU | 43 | 4,0% | 2,7% | +1,4 pp | 3,7% |
| Deventer Sociaal | 39 | 3,6% | 2,8% | +0,8 pp | 3,1% |
| ChristenUnie | 34 | 3,2% | 4,2% | −1,0 pp | 1,9% |
| ASP | 13 | 1,2% | 1,1% | +0,1 pp | 2,7% |
| NIEUW-LINKS | 13 | 1,2% | 1,0% | +0,2 pp | 2,9% |
| DENK | 1 | 0,1% | 4,6% | −4,5 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Lida Zegel - van Tiel (GROENLINKS) · 111 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Jan Jaap Kolkman (PvdA) · 109 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
- Daaf Ledeboer (VVD) · 81 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GROENLINKS) · 68 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Liesbeth Grijsen (Gemeentebelang) · 60 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 42 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Jan Schuring (D66) · 38 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Henk Groothuis (CDA) · 38 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Caroline Leget (PvdA) · 34 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Gerry Stegeman (D66) · 33 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Halla Baher (GROENLINKS) · 29 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Henrike Nijman-Visscher (ChristenUnie) · 28 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Alex Gebhardt (DeventerNU) · 27 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Kitty Schmidt (Deventer Sociaal) · 23 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Carmen Hunger (VVD) · 19 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +11,9 pp meer dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 51 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0159% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.006 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 67 |
| Toegelaten kiezers | 1.073 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.073 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,19% van de stembiljetten, tegen 0,69% in Deventer en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Groote-en Voorster Gasthuis 1.139 stemmen · GROENLINKS 21%
- Zorgcentrum Park Braband 1.071 stemmen · Gemeentebelang 23%
- Het Enkhuis 1.151 stemmen · PvdA 18%
- Biljartcentrum De Dam 1.064 stemmen · GROENLINKS 19%
- Zorgcentrum Sparrenheuvel 1.226 stemmen · Gemeentebelang 29%
- De Paladijn 1.044 stemmen · PvdA 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.