Stembureau Stembureau Boode in Deventer (2022)
Postcode 7437 AM · Wijk Bathmen
Hier waren 677 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Deventer) en zijn 670 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelang werd hier de grootste met 52,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelang | 350 | 52,2% | 20,7% | +31,6 pp | 4,1% |
| VVD | 77 | 11,5% | 8,9% | +2,6 pp | 2,1% |
| CDA | 71 | 10,6% | 6,6% | +4,0 pp | 2,6% |
| PvdA | 34 | 5,1% | 13,1% | −8,0 pp | 0,6% |
| GROENLINKS | 33 | 4,9% | 14,4% | −9,5 pp | 0,5% |
| D66 | 32 | 4,8% | 9,4% | −4,6 pp | 0,8% |
| Deventer Belang | 24 | 3,6% | 7,0% | −3,4 pp | 0,8% |
| SP | 15 | 2,2% | 4,0% | −1,8 pp | 0,9% |
| DeventerNu | 14 | 2,1% | 3,3% | −1,2 pp | 1,0% |
| Deventer Sociaal | 7 | 1,0% | 2,9% | −1,9 pp | 0,6% |
| ASP | 5 | 0,7% | 1,3% | −0,6 pp | 0,9% |
| DENK | 4 | 0,6% | 3,2% | −2,6 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 3 | 0,4% | 3,7% | −3,3 pp | 0,2% |
| 1 | 0,1% | 1,5% | −1,3 pp | 0,2% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Deventer, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Liesbeth Grijsen (Gemeentebelang) · 149 stemmen · 22,2% van alle stemmen hier
- Christian Muilerman (Gemeentebelang) · 99 stemmen · 14,8% van alle stemmen hier
- Teuni Scholthof (CDA) · 64 stemmen · 9,6% van alle stemmen hier
- Bas Donkers (VVD) · 46 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Ton Koot (Gemeentebelang) · 44 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Bert Kleine Schaars (Deventer Belang) · 22 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Rob de Geest (PvdA) · 16 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jan Schuring (D66) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Barbara van Eijndhoven e/v Wartena (Gemeentebelang) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Tjeerd van der Meulen (GROENLINKS) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Karin Lueks e/v Tempelman (Gemeentebelang) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Wendy Schol (VVD) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Lida Zegel-van Tiel (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Susanne Kerkdijk (D66) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Eline te Boekhorst (Gemeentebelang) · 9 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelang haalde hier +31,6 pp meer dan gemiddeld in Deventer.
- Qua gewicht is dit het 28e van de 76 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Deventer en 0,0097% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 62 stemmen in Deventer komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 598 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 79 |
| Toegelaten kiezers | 677 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 673 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −4 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Er zijn 4 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,45% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Deventer en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Deventer
- Stembureau De Kei 672 stemmen · DENK 14%
- Stembureau Sporthal Uutvlog 669 stemmen · Gemeentebelang 60%
- Stembureau Kindcentrum Olijfboom, gymzaal 715 stemmen · GROENLINKS 24%
- Stembureau Het Enkhuis 667 stemmen · GROENLINKS 20%
- Stembureau Huis van de Wijk 739 stemmen · DENK 33%
- Stembureau Eerste Deventer Montess.sch. 627 stemmen · GROENLINKS 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.