Stembureau Stadhuis (gebouw 66) in Den Helder
Postcode 1781 AS · Wijk Stad binnen de Linie-Oost
Hier waren 547 kiezers toegelaten (2,7% van alle toegelaten kiezers in Den Helder) en zijn 541 geldige stemmen uitgebracht. BEHOORLIJK BESTUUR werd hier de grootste met 12,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| BEHOORLIJK BESTUUR | 67 | 12,4% | 14,6% | −2,3 pp | 2,3% |
| VVD | 56 | 10,4% | 10,6% | −0,2 pp | 2,6% |
| CDA | 54 | 10,0% | 11,7% | −1,7 pp | 2,3% |
| Stadspartij Den Helder | 52 | 9,6% | 6,9% | +2,7 pp | 3,8% |
| D66 | 48 | 8,9% | 6,3% | +2,6 pp | 3,8% |
| GROENLINKS | 41 | 7,6% | 4,7% | +2,9 pp | 4,4% |
| Beter voor Den Helder | 36 | 6,7% | 6,8% | −0,1 pp | 2,6% |
| FRACTIE PASTOOR | 33 | 6,1% | 5,1% | +1,0 pp | 3,2% |
| PvdA | 26 | 4,8% | 4,4% | +0,4 pp | 3,0% |
| Forum voor Democratie | 22 | 4,1% | 7,9% | −3,8 pp | 1,4% |
| Senioren Partij Den Helder | 20 | 3,7% | 2,9% | +0,8 pp | 3,4% |
| ChristenUnie | 19 | 3,5% | 4,3% | −0,7 pp | 2,2% |
| Samen Actief Den Helder | 18 | 3,3% | 3,2% | +0,2 pp | 2,8% |
| PVV | 16 | 3,0% | 4,2% | −1,3 pp | 1,9% |
| SP | 16 | 3,0% | 3,0% | −0,0 pp | 2,7% |
| 50PLUS | 16 | 3,0% | 3,3% | −0,3 pp | 2,4% |
| Piratenpartij | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 1,5% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Helder, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Petra Bais (VVD) · 41 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Marije Boessenkool (GROENLINKS) · 23 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Ron van Wamel (BEHOORLIJK BESTUUR) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Carlo Assorgia (Beter voor Den Helder) · 18 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Sjoerd Oudijk (BEHOORLIJK BESTUUR) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Joke Vorstman (Senioren Partij Den Helder) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Stefan Milatz (D66) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- M.E. Dijk (FRACTIE PASTOOR) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Edwin Krijns (CDA) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jenny Boesenkool (PvdA) · 13 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Gerrit Kooij (BEHOORLIJK BESTUUR) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Nadine Gatowinas (Stadspartij Den Helder) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Jildau Meijer (D66) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Ziggy Overgaauw (D66) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Frank Feeburg (PVV) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Forum voor Democratie haalde hier −3,8 pp minder dan gemiddeld in Den Helder.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 34 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Den Helder en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Den Helder komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 499 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 48 |
| Toegelaten kiezers | 547 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 547 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,10% van de stembiljetten, tegen 0,70% in Den Helder en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Helder
- Bethelkerk 552 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 18%
- Omringlocatie Buitenveld 531 stemmen · CDA 22%
- De Vredeskerk 560 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 17%
- Buurthuis De Viskom 523 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 13%
- M.F.C. 'De Boerderij 570 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 20%
- Algemene Tuindersvereniging Texelstroom 472 stemmen · Beter voor Den Helder 15%
Alle stembureaus in Den Helder
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.