Stembureau Gymzaal Vogelzand in Den Helder (2022)
Postcode 1788 MJ · Wijk Julianadorp
Hier waren 606 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in Den Helder) en zijn 598 geldige stemmen uitgebracht. BEHOORLIJK BESTUUR werd hier de grootste met 16,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| BEHOORLIJK BESTUUR | 98 | 16,4% | 18,9% | −2,5 pp | 2,6% |
| VVD | 82 | 13,7% | 10,3% | +3,5 pp | 4,0% |
| Beter voor Den Helder | 79 | 13,2% | 11,7% | +1,5 pp | 3,4% |
| CDA | 76 | 12,7% | 9,5% | +3,2 pp | 4,0% |
| D66 | 43 | 7,2% | 7,0% | +0,2 pp | 3,0% |
| Seniorenpartij | 39 | 6,5% | 5,5% | +1,1 pp | 3,5% |
| PVV | 36 | 6,0% | 6,6% | −0,5 pp | 2,7% |
| PvdA | 29 | 4,8% | 5,2% | −0,3 pp | 2,8% |
| GROENLINKS | 29 | 4,8% | 6,8% | −2,0 pp | 2,1% |
| Stadspartij Den Helder | 26 | 4,3% | 6,4% | −2,0 pp | 2,0% |
| ChristenUnie | 26 | 4,3% | 4,9% | −0,6 pp | 2,6% |
| HELDER ONAFHANKELIJK! | 11 | 1,8% | 2,3% | −0,5 pp | 2,4% |
| Samen Actief Sr | 11 | 1,8% | 3,1% | −1,3 pp | 1,7% |
| Hart voor Vrijheid | 8 | 1,3% | 0,8% | +0,5 pp | 5,0% |
| HELDERS GELUID | 5 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp | 2,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Helder, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Petra Bais (VVD) · 43 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Sylvia Hamerslag (BEHOORLIJK BESTUUR) · 35 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Harmen Krul (CDA) · 34 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- G. Assorgia (Beter voor Den Helder) · 30 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Vincent van den Born (PVV) · 25 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Pieter Kos (Stadspartij Den Helder) · 19 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Hans Verhoef (D66) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Nancy List (Seniorenpartij) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Marije Boessenkool (GROENLINKS) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- L. R. Hough-de Boer (Beter voor Den Helder) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jildau Meijer (D66) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Sjoerd Oudijk (BEHOORLIJK BESTUUR) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Robert Bak (CDA) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Kees Visser (VVD) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Dina Polonius-Padmore (ChristenUnie) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +3,5 pp meer dan gemiddeld in Den Helder.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 42 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in Den Helder en 0,0087% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 34 stemmen in Den Helder komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 532 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 74 |
| Toegelaten kiezers | 606 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 606 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 8 (1,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,32% van de stembiljetten, tegen 0,73% in Den Helder en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Helder
- RK Willibrordkerk 628 stemmen · CDA 26%
- Hortus Overzee 586 stemmen · VVD 20%
- Buurtvereniging 't Kraaiennest 644 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 23%
- De Vredeskerk 560 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 18%
- De Vredeskerk 681 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 21%
- School 7 Bibliotheek 557 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 18%
Alle stembureaus in Den Helder
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.