Stembureau De Verbinding in Den Helder (2023)
Postcode 1788 WS · Wijk Julianadorp
Hier zijn 775 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 29,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 232 | 29,9% | 33,6% | −3,7 pp | 2,2% |
| VVD | 177 | 22,8% | 16,6% | +6,3 pp | 3,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 102 | 13,2% | 11,6% | +1,6 pp | 2,8% |
| GroenLinks-PvdA | 59 | 7,6% | 9,3% | −1,7 pp | 2,0% |
| D66 | 42 | 5,4% | 4,2% | +1,2 pp | 3,2% |
| CDA | 40 | 5,2% | 4,3% | +0,8 pp | 2,9% |
| BBB | 33 | 4,3% | 4,7% | −0,5 pp | 2,2% |
| SP | 19 | 2,5% | 3,4% | −0,9 pp | 1,8% |
| Partij voor de Dieren | 17 | 2,2% | 1,7% | +0,5 pp | 3,2% |
| Forum voor Democratie | 12 | 1,5% | 3,4% | −1,9 pp | 1,1% |
| Volt | 11 | 1,4% | 0,8% | +0,6 pp | 4,3% |
| ChristenUnie | 10 | 1,3% | 1,7% | −0,4 pp | 1,8% |
| 50PLUS | 6 | 0,8% | 0,8% | −0,1 pp | 2,3% |
| JA21 | 5 | 0,6% | 0,9% | −0,2 pp | 1,9% |
| SGP | 5 | 0,6% | 0,7% | −0,0 pp | 2,4% |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,3% | 0,8% | −0,5 pp | 0,8% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 5,3% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 4,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp | 1,9% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 0,6% | −0,6 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Helder, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Den Helder.
- Qua gewicht is dit het 25e van de 33 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Den Helder en 0,0075% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 40 stemmen in Den Helder komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Den Helder
- Odensehuis 825 stemmen · PVV 39%
- Stadhuis (gebouw 66) 748 stemmen · PVV 26%
- Bethelkerk 830 stemmen · PVV 33%
- Algemene Tuindersvereniging Texelstroom 733 stemmen · PVV 32%
- Bethelkerk 843 stemmen · PVV 32%
- Buurthuis Centrum 707 stemmen · PVV 41%
Alle stembureaus in Den Helder
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.