Stembureau De Jutter in Den Helder (2022)
Postcode 1781 CC · Wijk Stad binnen de Linie-Oost
Hier waren 395 kiezers toegelaten (1,9% van alle toegelaten kiezers in Den Helder) en zijn 390 geldige stemmen uitgebracht. BEHOORLIJK BESTUUR werd hier de grootste met 25,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| BEHOORLIJK BESTUUR | 98 | 25,1% | 18,9% | +6,3 pp | 2,6% |
| Beter voor Den Helder | 52 | 13,3% | 11,7% | +1,7 pp | 2,2% |
| PVV | 40 | 10,3% | 6,6% | +3,7 pp | 3,0% |
| Stadspartij Den Helder | 38 | 9,7% | 6,4% | +3,4 pp | 2,9% |
| GROENLINKS | 23 | 5,9% | 6,8% | −0,9 pp | 1,7% |
| D66 | 22 | 5,6% | 7,0% | −1,3 pp | 1,6% |
| Seniorenpartij | 21 | 5,4% | 5,5% | −0,1 pp | 1,9% |
| CDA | 20 | 5,1% | 9,5% | −4,3 pp | 1,0% |
| VVD | 16 | 4,1% | 10,3% | −6,2 pp | 0,8% |
| Samen Actief Sr | 15 | 3,8% | 3,1% | +0,7 pp | 2,4% |
| PvdA | 14 | 3,6% | 5,2% | −1,6 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 13 | 3,3% | 4,9% | −1,6 pp | 1,3% |
| HELDERS GELUID | 9 | 2,3% | 1,2% | +1,1 pp | 3,6% |
| HELDER ONAFHANKELIJK! | 5 | 1,3% | 2,3% | −1,0 pp | 1,1% |
| Hart voor Vrijheid | 4 | 1,0% | 0,8% | +0,2 pp | 2,5% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Helder, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Vincent van den Born (PVV) · 34 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- G. Assorgia (Beter voor Den Helder) · 31 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Sylvia Hamerslag (BEHOORLIJK BESTUUR) · 30 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Pieter Kos (Stadspartij Den Helder) · 19 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Sjoerd Oudijk (BEHOORLIJK BESTUUR) · 15 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Hans Verhoef (D66) · 14 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Ed Schotman (BEHOORLIJK BESTUUR) · 13 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Nancy List (Seniorenpartij) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Peter de Vrij (PvdA) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Harmen Krul (CDA) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Richard, Riez Posthumus (BEHOORLIJK BESTUUR) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Petra Bais (VVD) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Marije Boessenkool (GROENLINKS) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- D. E. Pater (Beter voor Den Helder) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Jildau Meijer (D66) · 6 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BEHOORLIJK BESTUUR haalde hier +6,3 pp meer dan gemiddeld in Den Helder.
- Qua gewicht is dit het 32e van de 42 stembureaus: 1,9% van alle geldige stemmen in Den Helder en 0,0057% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 52 stemmen in Den Helder komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 356 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 39 |
| Toegelaten kiezers | 395 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 395 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (1,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,27% van de stembiljetten, tegen 0,73% in Den Helder en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Helder
- Buurthuis Centrum 404 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 21%
- Dorpshuis Huisduinen 378 stemmen · VVD 21%
- ATV Texelstroom 415 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 21%
- De Draaikolk 370 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 20%
- M.F.C. de Boerderij 420 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 21%
- De Kampanje/Stadshal 342 stemmen · BEHOORLIJK BESTUUR 20%
Alle stembureaus in Den Helder
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.