Stembureau Verpleeghuis Vrederust-West in Den Haag (2018)
Postcode 2542 XA · Wijk Bouwlust
Hier waren 730 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 719 geldige stemmen uitgebracht. Groep de Mos / Hart voor Den Haag werd hier de grootste met 24,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 176 | 24,5% | 16,8% | +7,7 pp | 0,5% |
| PvdA | 67 | 9,3% | 6,5% | +2,8 pp | 0,5% |
| CDA | 63 | 8,8% | 6,5% | +2,3 pp | 0,5% |
| PVV | 59 | 8,2% | 4,7% | +3,6 pp | 0,7% |
| Islam Democraten | 51 | 7,1% | 3,6% | +3,5 pp | 0,7% |
| VVD | 45 | 6,3% | 13,9% | −7,6 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 41 | 5,7% | 10,6% | −4,9 pp | 0,2% |
| D66 | 38 | 5,3% | 12,3% | −7,1 pp | 0,2% |
| ChristenUnie-SGP | 32 | 4,5% | 3,2% | +1,3 pp | 0,5% |
| SP | 29 | 4,0% | 2,7% | +1,4 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 24 | 3,3% | 2,3% | +1,1 pp | 0,5% |
| NIDA | 23 | 3,2% | 2,3% | +0,9 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 2,6% | 5,3% | −2,6 pp | 0,2% |
| Haagse Stadspartij | 17 | 2,4% | 5,6% | −3,2 pp | 0,2% |
| Partij van de Eenheid | 17 | 2,4% | 2,1% | +0,3 pp | 0,4% |
| Samen070 | 13 | 1,8% | 0,7% | +1,1 pp | 1,0% |
| Haagse Toekomst | 3 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp | 0,4% |
| Dynamo Den Haag | 2 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 0,4% |
| 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% | |
| Bond voor Studenten Actie | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 119 stemmen · 16,6% van alle stemmen hier
- Martijn Balster (PvdA) · 40 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Karen Gerbrands (PVV) · 39 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- K.P. Klein (CDA) · 35 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Boudewijn Revis (VVD) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Hanne Drost (SP) · 21 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Tahsin Çetinkaya (Islam Democraten) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Arjen Kapteijns (GROENLINKS) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Frans Hoijnck van Papendrecht (50PLUS) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Janice Roopram (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hasan Küçük (Islam Democraten) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Vinesh Lalta (D66) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Arnoud van Doorn (Partij van de Eenheid) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Groep de Mos / Hart voor Den Haag haalde hier +7,7 pp meer dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 127e van de 271 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0107% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 270 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 636 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 94 |
| Toegelaten kiezers | 730 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 729 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 10 (1,4%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,37% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Den Haag en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Hvv RAS 721 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 28%
- Woonzorgcentrum Het Uiterjoon 717 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 35%
- De Goede Herder Kapel 722 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 22%
- OBS De la Reyschool Voorthuizenstraat 712 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 25%
- OBS De Notenkraker 723 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 21%
- WoonZorgPark Swaenehove 705 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 31%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.