Stembureau Theater "Zaal 3" in Den Haag (2018)
Postcode 2518 RA · Wijk Regentessekwartier
Hier waren 820 kiezers toegelaten (0,4% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 813 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 23,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 188 | 23,1% | 10,6% | +12,5 pp | 0,9% |
| Haagse Stadspartij | 146 | 18,0% | 5,6% | +12,3 pp | 1,3% |
| D66 | 134 | 16,5% | 12,3% | +4,1 pp | 0,6% |
| VVD | 64 | 7,9% | 13,9% | −6,0 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 64 | 7,9% | 5,3% | +2,6 pp | 0,6% |
| Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 60 | 7,4% | 16,8% | −9,4 pp | 0,2% |
| PvdA | 45 | 5,5% | 6,5% | −0,9 pp | 0,4% |
| SP | 27 | 3,3% | 2,7% | +0,7 pp | 0,5% |
| CDA | 21 | 2,6% | 6,5% | −3,9 pp | 0,2% |
| NIDA | 21 | 2,6% | 2,3% | +0,3 pp | 0,5% |
| PVV | 19 | 2,3% | 4,7% | −2,3 pp | 0,2% |
| ChristenUnie-SGP | 9 | 1,1% | 3,2% | −2,0 pp | 0,1% |
| Dynamo Den Haag | 4 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp | 0,7% |
| Samen070 | 4 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 0,3% |
| Islam Democraten | 3 | 0,4% | 3,6% | −3,2 pp | 0,0% |
| 2 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp | 0,6% | |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 2,3% | −2,2 pp | 0,0% |
| Bond voor Studenten Actie | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,3% |
| Partij van de Eenheid | 0 | 0,0% | 2,1% | −2,1 pp | 0,0% |
| Haagse Toekomst | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Arjen Kapteijns (GROENLINKS) · 74 stemmen · 9,1% van alle stemmen hier
- Joris Wijsmuller (Haagse Stadspartij) · 56 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) · 49 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Hanneke van der Werf (D66) · 44 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 42 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Mariëlle Vavier (GROENLINKS) · 38 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Richard de Mos (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 36 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Boudewijn Revis (VVD) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Fatima Faïd (Haagse Stadspartij) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Erlijn Wenink (GROENLINKS) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Martijn Balster (PvdA) · 20 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Adeel Mahmood (NIDA) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Hanne Drost (SP) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Judith Oudshoorn-van Ginderen (VVD) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Karen Gerbrands (PVV) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +12,5 pp meer dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 103e van de 271 stembureaus: 0,4% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0120% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 239 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 743 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 77 |
| Toegelaten kiezers | 820 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 820 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,9%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,85% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Den Haag en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- SBO Merlijn 819 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 31%
- Woonzorgcentrum Moerwijk 813 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 17%
- CBS De Elout 819 stemmen · GROENLINKS 23%
- Verpleeghuis De Lozerhof 808 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 23%
- Sporthal Boswijk 826 stemmen · VVD 36%
- Bowling Scheveningen 807 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.