Stembureau Sporthal Gaslaan in Den Haag
Postcode 2562 LN
Hier waren 530 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 522 geldige stemmen uitgebracht. Hart voor Den Haag / Groep de Mos werd hier de grootste met 29,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Hart voor Den Haag / Groep de Mos | 153 | 29,3% | 31,1% | −1,8 pp | 0,2% |
| GroenLinks-PvdA | 88 | 16,9% | 15,5% | +1,4 pp | 0,3% |
| D66 | 75 | 14,4% | 15,7% | −1,3 pp | 0,2% |
| DENK | 49 | 9,4% | 6,4% | +3,0 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 30 | 5,7% | 4,8% | +0,9 pp | 0,3% |
| CDA | 20 | 3,8% | 4,3% | −0,5 pp | 0,2% |
| SP | 20 | 3,8% | 2,2% | +1,7 pp | 0,5% |
| Volt | 18 | 3,4% | 2,0% | +1,5 pp | 0,4% |
| DvD | 13 | 2,5% | 1,4% | +1,1 pp | 0,4% |
| VVD | 11 | 2,1% | 7,4% | −5,3 pp | 0,1% |
| Haagse Stadspartij | 11 | 2,1% | 0,9% | +1,2 pp | 0,6% |
| ChristenUnie-SGP | 9 | 1,7% | 2,0% | −0,2 pp | 0,2% |
| PVV | 8 | 1,5% | 1,3% | +0,2 pp | 0,3% |
| Forum voor Democratie | 8 | 1,5% | 2,1% | −0,5 pp | 0,2% |
| NSC | 4 | 0,8% | 0,3% | +0,4 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 3 | 0,6% | 1,1% | −0,6 pp | 0,1% |
| INL Den Haag | 2 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 0,3% |
| 0 | 0,0% | 1,0% | −1,0 pp | 0,0% | |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| (19) | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 111 stemmen · 21,3% van alle stemmen hier
- Mariëlle Vavier (GroenLinks-PvdA) · 29 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Adeel Mahmood (DENK) · 22 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Yousef Assad (D66) · 19 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Shahroz Syed (D66) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Marije Mostert (D66) · 17 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Janneke Holman (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Kavish Partiman (CDA) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Tijmen van Wijngaarden (SP) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Mylène Tabernal (Volt) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Lisa van de Voort (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Esmée Fonville (Partij voor de Dieren) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Lotte van Basten Batenburg (VVD) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Nur Icar (DENK) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Hera Zenab Butt (GroenLinks-PvdA) · 7 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −5,3 pp minder dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 187e van de 261 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0068% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 387 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 453 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 77 |
| Toegelaten kiezers | 530 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 530 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 8 (1,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,51% van de stembiljetten, tegen 0,65% in Den Haag en 0,58% in heel Nederland. Dat is opvallend veel.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- OBS Annie M.G. Schmidtschool dependance 523 stemmen · D66 26%
- Scouting de Mohicanen 518 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 28%
- Make It Art Worthy 523 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 23%
- Villa Ockenburgh 515 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 33%
- Florence Dekkersduin 523 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 38%
- HWW Ametisthorst 513 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 36%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.