Stembureau OBS Ypenburg in Den Haag (2022)
Postcode 2497 ZJ · Wijk Ypenburg
Hier waren 521 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 521 geldige stemmen uitgebracht. Hart voor Den Haag / Groep de Mos werd hier de grootste met 22,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Hart voor Den Haag / Groep de Mos | 115 | 22,1% | 17,0% | +5,1 pp | 0,4% |
| D66 | 65 | 12,5% | 15,3% | −2,8 pp | 0,2% |
| VVD | 63 | 12,1% | 13,3% | −1,2 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 37 | 7,1% | 10,0% | −2,9 pp | 0,2% |
| PVV | 32 | 6,1% | 2,9% | +3,2 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 29 | 5,6% | 2,1% | +3,4 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 27 | 5,2% | 6,8% | −1,6 pp | 0,2% |
| DENK | 27 | 5,2% | 5,6% | −0,4 pp | 0,3% |
| CDA | 26 | 5,0% | 6,3% | −1,3 pp | 0,2% |
| ChristenUnie-SGP | 24 | 4,6% | 2,7% | +1,9 pp | 0,5% |
| SP | 18 | 3,5% | 2,9% | +0,5 pp | 0,3% |
| PvdA | 16 | 3,1% | 6,4% | −3,4 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 15 | 2,9% | 1,2% | +1,7 pp | 0,7% |
| Haagse Stadspartij | 10 | 1,9% | 3,5% | −1,6 pp | 0,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 5 | 1,0% | 0,9% | +0,1 pp | 0,3% |
| 5 | 1,0% | 1,3% | −0,3 pp | 0,2% | |
| Blanco | 3 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 0,6% |
| (20) | 2 | 0,4% | 0,0% | +0,3 pp | 2,4% |
| Nationale Bond tegen Overheidszaken - DH | 1 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 0,3% |
| INL Den Haag | 1 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,3% |
| Haags Belang | 0 | 0,0% | 1,0% | −1,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 74 stemmen · 14,2% van alle stemmen hier
- Anne Mulder (VVD) · 29 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Mariëlle Vavier (GROENLINKS) · 28 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 26 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- G.F.C. van Meijeren (Forum voor Democratie) · 26 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Sebastian Kruis (PVV) · 24 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Rita Verdonk (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 21 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Leonie Gerritsen (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Marieke van Doorn (D66) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Lesley Arp (SP) · 14 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Kavita Parbhudayal (VVD) · 13 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Hilbert Bredemeijer (CDA) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Judith Klokkenburg-Reedeker (ChristenUnie-SGP) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Caroline Verduin (D66) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Adeel Mahmood (DENK) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Hart voor Den Haag / Groep de Mos haalde hier +5,1 pp meer dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 138e van de 373 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0076% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 351 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 456 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 65 |
| Toegelaten kiezers | 521 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 521 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,80% in Den Haag en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Wijkgebouw Thabor 523 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 24%
- D'ROEM 515 stemmen · D66 21%
- Wijkgebouw Eltheto 523 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 19%
- Florence Woonzorgcentrum Oostduin 513 stemmen · D66 30%
- Inclusion4all 523 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 21%
- Budosportcomplex Lu Gia Jen 509 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.