Stembureau Ministerie van Binnenlandse Zaken in Den Haag (2022)
Postcode 2511 DP · Wijk Centrum
Hier waren 413 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 409 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 20,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 83 | 20,3% | 15,3% | +5,0 pp | 0,3% |
| GROENLINKS | 61 | 14,9% | 10,0% | +4,9 pp | 0,3% |
| VVD | 47 | 11,5% | 13,3% | −1,8 pp | 0,2% |
| Hart voor Den Haag / Groep de Mos | 42 | 10,3% | 17,0% | −6,7 pp | 0,1% |
| PvdA | 38 | 9,3% | 6,4% | +2,8 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 7,6% | 6,8% | +0,8 pp | 0,3% |
| CDA | 29 | 7,1% | 6,3% | +0,8 pp | 0,3% |
| Haagse Stadspartij | 20 | 4,9% | 3,5% | +1,3 pp | 0,3% |
| SP | 18 | 4,4% | 2,9% | +1,5 pp | 0,3% |
| PVV | 11 | 2,7% | 2,9% | −0,2 pp | 0,2% |
| ChristenUnie-SGP | 10 | 2,4% | 2,7% | −0,3 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 4 | 1,0% | 1,2% | −0,2 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 4 | 1,0% | 2,1% | −1,2 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 3 | 0,7% | 0,9% | −0,2 pp | 0,2% |
| Haags Belang | 3 | 0,7% | 1,0% | −0,3 pp | 0,2% |
| INL Den Haag | 3 | 0,7% | 0,2% | +0,5 pp | 0,8% |
| Nationale Bond tegen Overheidszaken - DH | 1 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp | 0,3% |
| DENK | 1 | 0,2% | 5,6% | −5,4 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 1,3% | −1,3 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| (20) | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mariëlle Vavier (GROENLINKS) · 33 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 30 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Anne Mulder (VVD) · 23 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Richard de Mos (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 19 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Marieke van Doorn (D66) · 19 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Hilbert Bredemeijer (CDA) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Leonie Gerritsen (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Lesley Arp (SP) · 12 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Robert Barker (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Rita Verdonk (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Fatima Faïd (Haagse Stadspartij) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Hera Butt (GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Martijn Balster (PvdA) · 9 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Caroline Verduin (D66) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Marije Mostert (D66) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Hart voor Den Haag / Groep de Mos haalde hier −6,7 pp minder dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 206e van de 373 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0059% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 447 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 380 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 33 |
| Toegelaten kiezers | 413 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 413 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,97% van de stembiljetten, tegen 0,80% in Den Haag en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- SV Loosduinen 410 stemmen · VVD 26%
- OBS Annie M.G. Schmidtschool depandance 409 stemmen · VVD 24%
- Wijkcentrum Bouwlust 412 stemmen · DENK 23%
- The Art of Meeting 405 stemmen · GROENLINKS 19%
- OBS De Spoorzoeker 412 stemmen · DENK 19%
- Stadsboerderij Molenweide 404 stemmen · DENK 35%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.