Stembureau Korfbalvereniging KVS in Den Haag (2018)
Postcode 2597 LS · Wijk Westbroekpark en Duttendel
Hier waren 363 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 360 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 35,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 128 | 35,6% | 13,9% | +21,7 pp | 0,5% |
| D66 | 59 | 16,4% | 12,3% | +4,0 pp | 0,2% |
| Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 37 | 10,3% | 16,8% | −6,5 pp | 0,1% |
| CDA | 29 | 8,1% | 6,5% | +1,6 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 28 | 7,8% | 10,6% | −2,9 pp | 0,1% |
| ChristenUnie-SGP | 18 | 5,0% | 3,2% | +1,8 pp | 0,3% |
| Haagse Stadspartij | 14 | 3,9% | 5,6% | −1,7 pp | 0,1% |
| PvdA | 13 | 3,6% | 6,5% | −2,9 pp | 0,1% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 3,3% | 5,3% | −1,9 pp | 0,1% |
| PVV | 7 | 1,9% | 4,7% | −2,7 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 6 | 1,7% | 2,3% | −0,6 pp | 0,1% |
| SP | 3 | 0,8% | 2,7% | −1,8 pp | 0,1% |
| Dynamo Den Haag | 2 | 0,6% | 0,3% | +0,3 pp | 0,4% |
| Bond voor Studenten Actie | 2 | 0,6% | 0,2% | +0,4 pp | 0,6% |
| Partij van de Eenheid | 1 | 0,3% | 2,1% | −1,8 pp | 0,0% |
| Haagse Toekomst | 1 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp | 0,1% |
| Islam Democraten | 0 | 0,0% | 3,6% | −3,6 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% | |
| NIDA | 0 | 0,0% | 2,3% | −2,3 pp | 0,0% |
| Samen070 | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Boudewijn Revis (VVD) · 65 stemmen · 18,1% van alle stemmen hier
- Richard de Mos (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 31 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 27 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- K.P. Klein (CDA) · 24 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Judith Oudshoorn-van Ginderen (VVD) · 22 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Hanneke van der Werf (D66) · 18 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Arjen Kapteijns (GROENLINKS) · 16 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Joris Wijsmuller (Haagse Stadspartij) · 10 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Pieter Grinwis (ChristenUnie-SGP) · 9 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Karen Gerbrands (PVV) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Miranda Vink (VVD) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Jacco Visser (VVD) · 6 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Janice Roopram (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 5 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Dennis Groenewold (D66) · 4 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +21,7 pp meer dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 233e van de 271 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0053% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 540 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 316 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 47 |
| Toegelaten kiezers | 363 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 363 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,8%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,83% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Den Haag en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Première Parterre Culturele Salon 371 stemmen · VVD 24%
- Verzorgingshuis Waterhof 354 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 21%
- Sporthal Loosduinen 376 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 27%
- Nutsschool Morgenstond 340 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 25%
- Middin Drentheplantsoen 376 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 24%
- Stayokay 337 stemmen · GROENLINKS 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.