Stembureau Informatiecentrum Binnenhof Renovatie in Den Haag
Postcode 2513 AE · Wijk Centrum
Hier waren 380 kiezers toegelaten (0,2% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 379 geldige stemmen uitgebracht. D66 werd hier de grootste met 22,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| D66 | 86 | 22,7% | 15,7% | +7,0 pp | 0,3% |
| Hart voor Den Haag / Groep de Mos | 80 | 21,1% | 31,1% | −10,0 pp | 0,1% |
| GroenLinks-PvdA | 65 | 17,2% | 15,5% | +1,7 pp | 0,2% |
| VVD | 42 | 11,1% | 7,4% | +3,7 pp | 0,3% |
| CDA | 26 | 6,9% | 4,3% | +2,5 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 25 | 6,6% | 4,8% | +1,7 pp | 0,3% |
| Volt | 11 | 2,9% | 2,0% | +0,9 pp | 0,3% |
| ChristenUnie-SGP | 9 | 2,4% | 2,0% | +0,4 pp | 0,2% |
| Forum voor Democratie | 9 | 2,4% | 2,1% | +0,3 pp | 0,2% |
| SP | 8 | 2,1% | 2,2% | −0,1 pp | 0,2% |
| DvD | 5 | 1,3% | 1,4% | −0,1 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 4 | 1,1% | 1,1% | −0,1 pp | 0,2% |
| DENK | 3 | 0,8% | 6,4% | −5,6 pp | 0,0% |
| Haagse Stadspartij | 3 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp | 0,2% |
| PVV | 3 | 0,8% | 1,3% | −0,5 pp | 0,1% |
| NSC | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| INL Den Haag | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 1,0% | −1,0 pp | 0,0% | |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| (19) | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 58 stemmen · 15,3% van alle stemmen hier
- Lotte van Basten Batenburg (VVD) · 28 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Yousef Assad (D66) · 24 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Mariëlle Vavier (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Marije Mostert (D66) · 21 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Eva Berkman (D66) · 17 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Esmée Fonville (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Hinke de Groot (CDA) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Ralf Sluijs (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 9 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Hera Zenab Butt (GroenLinks-PvdA) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Janneke Holman (GroenLinks-PvdA) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Judith Klokkenburg-Reedeker (ChristenUnie-SGP) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Mylène Tabernal (Volt) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Robbert van der Meijden (Forum voor Democratie) · 6 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Robert Barker (Partij voor de Dieren) · 5 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Hart voor Den Haag / Groep de Mos haalde hier −10,0 pp minder dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 221e van de 261 stembureaus: 0,2% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0050% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 534 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 337 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 43 |
| Toegelaten kiezers | 380 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 380 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,26% van de stembiljetten, tegen 0,65% in Den Haag en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Sporthal Oranjeplein 400 stemmen · DENK 39%
- Stichting Schets 379 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 38%
- Huize Royal / Royal Rustique 400 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 24%
- Sportpark Het Kleine Loo (VUC) 378 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 35%
- Sporthal Loosduinen 413 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 52%
- Talentenhuis 378 stemmen · DENK 53%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.