Stembureau Haagsche Rugby Club in Den Haag (2022)
Postcode 2597 HM · Wijk Benoordenhout
Hier waren 494 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 492 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 30,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 150 | 30,5% | 13,3% | +17,2 pp | 0,6% |
| D66 | 117 | 23,8% | 15,3% | +8,5 pp | 0,4% |
| Hart voor Den Haag / Groep de Mos | 69 | 14,0% | 17,0% | −2,9 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 36 | 7,3% | 10,0% | −2,7 pp | 0,2% |
| CDA | 35 | 7,1% | 6,3% | +0,8 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 6,5% | 6,8% | −0,3 pp | 0,3% |
| PvdA | 16 | 3,3% | 6,4% | −3,2 pp | 0,1% |
| Haagse Stadspartij | 8 | 1,6% | 3,5% | −1,9 pp | 0,1% |
| SP | 8 | 1,6% | 2,9% | −1,3 pp | 0,1% |
| PVV | 6 | 1,2% | 2,9% | −1,7 pp | 0,1% |
| ChristenUnie-SGP | 6 | 1,2% | 2,7% | −1,5 pp | 0,1% |
| Forum voor Democratie | 5 | 1,0% | 2,1% | −1,1 pp | 0,1% |
| 50PLUS | 2 | 0,4% | 1,2% | −0,8 pp | 0,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,2% | 0,9% | −0,7 pp | 0,1% |
| Haags Belang | 1 | 0,2% | 1,0% | −0,8 pp | 0,1% |
| Nationale Bond tegen Overheidszaken - DH | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| DENK | 0 | 0,0% | 5,6% | −5,6 pp | 0,0% |
| 0 | 0,0% | 1,3% | −1,3 pp | 0,0% | |
| Blanco | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| (20) | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| INL Den Haag | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Anne Mulder (VVD) · 78 stemmen · 15,9% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 49 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Richard de Mos (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 43 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Marieke van Doorn (D66) · 31 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Lotte van Basten Batenburg (VVD) · 30 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Hilbert Bredemeijer (CDA) · 21 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Rita Verdonk (Hart voor Den Haag / Groep de Mos) · 18 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Mariëlle Vavier (GROENLINKS) · 16 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Kavita Parbhudayal (VVD) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Robert Barker (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Leonie Gerritsen (Partij voor de Dieren) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Danique Reidsma (VVD) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Caroline Verduin (D66) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marije Mostert (D66) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Lesley Arp (SP) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +17,2 pp meer dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 152e van de 373 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 371 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 426 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 68 |
| Toegelaten kiezers | 494 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 493 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,20% van de stembiljetten, tegen 0,80% in Den Haag en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Stadsboerderij Landzigt 493 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 25%
- Inclusion4all 488 stemmen · VVD 21%
- Centrum de Wissel 493 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 22%
- Stichting de Madelief 488 stemmen · VVD 23%
- YMCA Escamp 496 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 17%
- Bowling Scheveningen 487 stemmen · VVD 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.