Stembureau Centrum De Wissel in Den Haag (2018)
Postcode 2524 XT · Wijk Laakkwartier en Spoorwijk
Hier waren 666 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 659 geldige stemmen uitgebracht. Groep de Mos / Hart voor Den Haag werd hier de grootste met 19,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 128 | 19,4% | 16,8% | +2,6 pp | 0,4% |
| PVV | 75 | 11,4% | 4,7% | +6,7 pp | 0,8% |
| PvdA | 72 | 10,9% | 6,5% | +4,5 pp | 0,6% |
| GROENLINKS | 52 | 7,9% | 10,6% | −2,8 pp | 0,3% |
| Partij van de Eenheid | 51 | 7,7% | 2,1% | +5,7 pp | 1,3% |
| CDA | 49 | 7,4% | 6,5% | +0,9 pp | 0,4% |
| SP | 36 | 5,5% | 2,7% | +2,8 pp | 0,7% |
| D66 | 35 | 5,3% | 12,3% | −7,0 pp | 0,1% |
| Islam Democraten | 34 | 5,2% | 3,6% | +1,6 pp | 0,5% |
| NIDA | 28 | 4,2% | 2,3% | +1,9 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 24 | 3,6% | 2,3% | +1,4 pp | 0,5% |
| Haagse Stadspartij | 21 | 3,2% | 5,6% | −2,4 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 16 | 2,4% | 5,3% | −2,8 pp | 0,2% |
| VVD | 13 | 2,0% | 13,9% | −11,9 pp | 0,0% |
| ChristenUnie-SGP | 12 | 1,8% | 3,2% | −1,3 pp | 0,2% |
| Haagse Toekomst | 4 | 0,6% | 0,4% | +0,2 pp | 0,5% |
| Samen070 | 4 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp | 0,3% |
| 3 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 0,9% | |
| Bond voor Studenten Actie | 2 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 0,6% |
| Dynamo Den Haag | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 73 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
- Karen Gerbrands (PVV) · 50 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
- Hanne Drost (SP) · 28 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Arnoud van Doorn (Partij van de Eenheid) · 27 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Martijn Balster (PvdA) · 23 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Kavish Bisseswar (PvdA) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- K.R. Partiman (CDA) · 20 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Henk Bres (PVV) · 19 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Arjen Kapteijns (GROENLINKS) · 19 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Adeel Mahmood (NIDA) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Bilal Şahin (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Abderazak Khoulani (Partij van de Eenheid) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Frans Hoijnck van Papendrecht (50PLUS) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −11,9 pp minder dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 146e van de 271 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0098% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 295 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 580 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 86 |
| Toegelaten kiezers | 666 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 666 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,05% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Den Haag en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Haags Centrum voor Onderwijsbegeleiding 662 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 23%
- Wijkcentrum Bezuidenhout-West 652 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 13%
- De Haagse Hogeschool 664 stemmen · D66 19%
- ATV Loolaan (Trefpunt) 648 stemmen · D66 18%
- Woonzorgcentrum Ametisthorst 665 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 19%
- Buurthuis De Landen 642 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.