Stembureau CBS De Meerpaal in Den Haag (2018)
Postcode 2583 JH · Wijk Duindorp
Hier waren 1.158 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 1.148 geldige stemmen uitgebracht. Groep de Mos / Hart voor Den Haag werd hier de grootste met 47,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 542 | 47,2% | 16,8% | +30,4 pp | 1,7% |
| PVV | 130 | 11,3% | 4,7% | +6,7 pp | 1,4% |
| ChristenUnie-SGP | 106 | 9,2% | 3,2% | +6,1 pp | 1,7% |
| GROENLINKS | 78 | 6,8% | 10,6% | −3,9 pp | 0,4% |
| VVD | 61 | 5,3% | 13,9% | −8,6 pp | 0,2% |
| D66 | 45 | 3,9% | 12,3% | −8,4 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 42 | 3,7% | 5,3% | −1,6 pp | 0,4% |
| CDA | 36 | 3,1% | 6,5% | −3,4 pp | 0,3% |
| Haagse Stadspartij | 29 | 2,5% | 5,6% | −3,1 pp | 0,3% |
| SP | 29 | 2,5% | 2,7% | −0,1 pp | 0,6% |
| PvdA | 26 | 2,3% | 6,5% | −4,2 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 14 | 1,2% | 2,3% | −1,1 pp | 0,3% |
| Dynamo Den Haag | 3 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp | 0,5% |
| Islam Democraten | 2 | 0,2% | 3,6% | −3,4 pp | 0,0% |
| Partij van de Eenheid | 2 | 0,2% | 2,1% | −1,9 pp | 0,0% |
| Haagse Toekomst | 2 | 0,2% | 0,4% | −0,3 pp | 0,2% |
| 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,3% | |
| NIDA | 0 | 0,0% | 2,3% | −2,3 pp | 0,0% |
| Bond voor Studenten Actie | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Samen070 | 0 | 0,0% | 0,7% | −0,7 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 317 stemmen · 27,6% van alle stemmen hier
- Wesley IJzendoorn (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 151 stemmen · 13,2% van alle stemmen hier
- Karen Gerbrands (PVV) · 72 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Pieter Grinwis (ChristenUnie-SGP) · 59 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Henk Bres (PVV) · 51 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Boudewijn Revis (VVD) · 36 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Arjen Kapteijns (GROENLINKS) · 36 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) · 31 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 26 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Hanne Drost (SP) · 24 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- K.P. Klein (CDA) · 21 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Evert de Niet (ChristenUnie-SGP) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Mariëlle Vavier (GROENLINKS) · 14 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
- Martijn Balster (PvdA) · 13 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Frans Hoijnck van Papendrecht (50PLUS) · 11 stemmen · 1,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Groep de Mos / Hart voor Den Haag haalde hier +30,4 pp meer dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 271 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0170% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 169 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.019 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 139 |
| Toegelaten kiezers | 1.158 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.153 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −5 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,4%) |
Er zijn 5 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,43% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Den Haag en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Dienstencentrum Copernicus 1.153 stemmen · GROENLINKS 22%
- Stadhuis 1.146 stemmen · D66 15%
- Buurthuis De Yp 1.163 stemmen · VVD 19%
- Eerste Nederlandse Montessori School 1.142 stemmen · VVD 33%
- Tuincentrum Onings 1.179 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 23%
- Stadsboerderij Op den Dijk 1.127 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.