Stembureau CBS De Ark in Den Haag (2018)
Postcode 2546 SP · Wijk Leyenburg
Hier waren 922 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 908 geldige stemmen uitgebracht. Groep de Mos / Hart voor Den Haag werd hier de grootste met 35,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 318 | 35,0% | 16,8% | +18,2 pp | 1,0% |
| PVV | 68 | 7,5% | 4,7% | +2,8 pp | 0,8% |
| GROENLINKS | 66 | 7,3% | 10,6% | −3,4 pp | 0,3% |
| Partij voor de Dieren | 66 | 7,3% | 5,3% | +2,0 pp | 0,6% |
| D66 | 63 | 6,9% | 12,3% | −5,4 pp | 0,3% |
| VVD | 60 | 6,6% | 13,9% | −7,3 pp | 0,2% |
| CDA | 47 | 5,2% | 6,5% | −1,3 pp | 0,4% |
| PvdA | 46 | 5,1% | 6,5% | −1,4 pp | 0,4% |
| ChristenUnie-SGP | 31 | 3,4% | 3,2% | +0,3 pp | 0,5% |
| 50PLUS | 30 | 3,3% | 2,3% | +1,0 pp | 0,7% |
| Haagse Stadspartij | 28 | 3,1% | 5,6% | −2,5 pp | 0,3% |
| SP | 27 | 3,0% | 2,7% | +0,3 pp | 0,5% |
| Islam Democraten | 20 | 2,2% | 3,6% | −1,4 pp | 0,3% |
| Partij van de Eenheid | 12 | 1,3% | 2,1% | −0,8 pp | 0,3% |
| NIDA | 12 | 1,3% | 2,3% | −1,0 pp | 0,3% |
| Samen070 | 6 | 0,7% | 0,7% | −0,0 pp | 0,4% |
| Haagse Toekomst | 4 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp | 0,5% |
| 3 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp | 0,9% | |
| Dynamo Den Haag | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 0,2% |
| Bond voor Studenten Actie | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 14 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 224 stemmen · 24,7% van alle stemmen hier
- Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) · 53 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Karen Gerbrands (PVV) · 43 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Boudewijn Revis (VVD) · 40 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 36 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Martijn Balster (PvdA) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Arjen Kapteijns (GROENLINKS) · 25 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Hanne Drost (SP) · 24 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- K.P. Klein (CDA) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Joris Wijsmuller (Haagse Stadspartij) · 17 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hanneke van der Werf (D66) · 15 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Henk Bres (PVV) · 13 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Damiën Zeller (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 13 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Serpil Ateş (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Jelle Meinesz (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 12 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Groep de Mos / Hart voor Den Haag haalde hier +18,2 pp meer dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 84e van de 271 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0135% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 214 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 818 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 104 |
| Toegelaten kiezers | 922 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 924 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +2 |
| Blanco en ongeldig | 16 (1,7%) |
Er zijn 2 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,73% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Den Haag en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Woonzorgcentr. Maison Gaspard de Coligny 910 stemmen · VVD 41%
- Openbare Daltonschool De Vijver 905 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 27%
- Sportzaal Andre Castens 912 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 31%
- Cardia Woonzorgcentrum Landscheiding 897 stemmen · VVD 28%
- Haga Ziekenhuis 912 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 19%
- Kinderopvang Waterrijk 896 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.