Stembureau Buurtcentrum Kommunika in Den Haag (2018)
Postcode 2586 SH · Wijk Scheveningen
Hier waren 564 kiezers toegelaten (0,3% van alle toegelaten kiezers in Den Haag) en zijn 556 geldige stemmen uitgebracht. Groep de Mos / Hart voor Den Haag werd hier de grootste met 27,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Groep de Mos / Hart voor Den Haag | 155 | 27,9% | 16,8% | +11,1 pp | 0,5% |
| VVD | 60 | 10,8% | 13,9% | −3,1 pp | 0,2% |
| D66 | 48 | 8,6% | 12,3% | −3,7 pp | 0,2% |
| GROENLINKS | 48 | 8,6% | 10,6% | −2,0 pp | 0,2% |
| Partij voor de Dieren | 44 | 7,9% | 5,3% | +2,7 pp | 0,4% |
| PVV | 40 | 7,2% | 4,7% | +2,5 pp | 0,4% |
| PvdA | 33 | 5,9% | 6,5% | −0,5 pp | 0,3% |
| ChristenUnie-SGP | 31 | 5,6% | 3,2% | +2,4 pp | 0,5% |
| CDA | 29 | 5,2% | 6,5% | −1,3 pp | 0,2% |
| Haagse Stadspartij | 22 | 4,0% | 5,6% | −1,7 pp | 0,2% |
| SP | 17 | 3,1% | 2,7% | +0,4 pp | 0,3% |
| 50PLUS | 15 | 2,7% | 2,3% | +0,4 pp | 0,3% |
| 3 | 0,5% | 0,2% | +0,4 pp | 0,9% | |
| NIDA | 3 | 0,5% | 2,3% | −1,8 pp | 0,1% |
| Samen070 | 3 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp | 0,2% |
| Islam Democraten | 1 | 0,2% | 3,6% | −3,4 pp | 0,0% |
| Partij van de Eenheid | 1 | 0,2% | 2,1% | −1,9 pp | 0,0% |
| Dynamo Den Haag | 1 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 0,2% |
| Bond voor Studenten Actie | 1 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 0,3% |
| Haagse Toekomst | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,3 pp | 0,1% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Den Haag, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Richard de Mos (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 94 stemmen · 16,9% van alle stemmen hier
- Wesley IJzendoorn (Groep de Mos / Hart voor Den Haag) · 34 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
- Boudewijn Revis (VVD) · 33 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Karen Gerbrands (PVV) · 29 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Christine Teunissen (Partij voor de Dieren) · 29 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Pieter Grinwis (ChristenUnie-SGP) · 21 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Robert van Asten (D66) · 20 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Martijn Balster (PvdA) · 17 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- K.P. Klein (CDA) · 17 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Arjen Kapteijns (GROENLINKS) · 17 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Hanne Drost (SP) · 16 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Hanneke van der Werf (D66) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Joris Wijsmuller (Haagse Stadspartij) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Erlijn Wenink (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Miranda Vink (VVD) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Groep de Mos / Hart voor Den Haag haalde hier +11,1 pp meer dan gemiddeld in Den Haag.
- Qua gewicht is dit het 173e van de 271 stembureaus: 0,3% van alle geldige stemmen in Den Haag en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 349 stemmen in Den Haag komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 510 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 54 |
| Toegelaten kiezers | 564 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 563 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,2%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,24% van de stembiljetten, tegen 1,15% in Den Haag en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Den Haag
- Stadsboerderij de Woelige Stal 560 stemmen · Islam Democraten 18%
- Koos Meindertsschool 551 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 28%
- Centrum Bokkefort 563 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 31%
- OBS Het Volle Leven 550 stemmen · Groep de Mos / Hart voor Den Haag 24%
- Wijkcentrum Cromvlietplein 568 stemmen · NIDA 14%
- Samenwerkingsschool Balans 548 stemmen · VVD 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.