Hoe stemde De Groote Wielen in 's-Hertogenbosch in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Broekland, De Hoven, Centrum De Groote Wielen
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in De Groote Wielen 5.611 geldige stemmen uitgebracht (5,9% van alle stemmen in 's-Hertogenbosch). VVD werd hier de grootste met 25,7%. Vergeleken met heel 's-Hertogenbosch scoorden VVD (+8,1 pp) en D66 (+1,3 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−3,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 1.443 | 25,7% | 17,6% | +8,1 pp |
| PVV | 1.160 | 20,7% | 23,5% | −2,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 839 | 15,0% | 18,4% | −3,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 640 | 11,4% | 10,9% | +0,5 pp |
| D66 | 566 | 10,1% | 8,8% | +1,3 pp |
| SP | 153 | 2,7% | 4,2% | −1,5 pp |
| Volt | 128 | 2,3% | 2,4% | −0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 113 | 2,0% | 2,5% | −0,4 pp |
| Forum voor Democratie | 112 | 2,0% | 2,0% | +0,0 pp |
| BBB | 90 | 1,6% | 2,0% | −0,4 pp |
| CDA | 86 | 1,5% | 2,6% | −1,1 pp |
| DENK | 83 | 1,5% | 2,2% | −0,7 pp |
| JA21 | 58 | 1,0% | 0,6% | +0,4 pp |
| 50PLUS | 33 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 27 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| Splinter | 21 | 0,4% | 0,1% | +0,2 pp |
| ChristenUnie | 20 | 0,4% | 0,4% | −0,1 pp |
| SGP | 8 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 6 | 0,1% | 0,4% | −0,2 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 6 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 6 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| LP | 4 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in De Groote Wielen
- Wijkcentrum Windkracht 5 Broekland · 5247 JT · 2.182 stemmen · VVD 24%
- KC De Hoven De Hoven · 5245 AH · 1.528 stemmen · VVD 28%
- Campus aan de Lanen Centrum De Groote Wielen · 5245 CX · 1.025 stemmen · VVD 24%
- KC De Sprong Broekland · 5247 NP · 876 stemmen · VVD 29%
Andere wijken in 's-Hertogenbosch
- Binnenstad 11.801 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- West 11.330 stemmen · PVV 25%
- Noord 10.337 stemmen · PVV 31%
- Maaspoort 9.904 stemmen · PVV 27%
- Rosmalen-Noord 8.723 stemmen · PVV 25%
- Zuidoost 8.029 stemmen · PVV 25%
- Graafsepoort 7.375 stemmen · PVV 29%
- Rosmalen-Zuid 6.078 stemmen · VVD 24%
- Empel 4.011 stemmen · PVV 28%
- Muntel / Vliert 3.998 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Engelen 3.839 stemmen · VVD 26%
- Nuland 2.990 stemmen · PVV 32%
- Vinkel 1.807 stemmen · PVV 36%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.