Stembureau Wijkcentrum Windkracht 5 in 's-Hertogenbosch

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Postcode 5247 JT · Wijk De Groote Wielen

Hier waren 1.434 kiezers toegelaten (2,1% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 1.420 geldige stemmen uitgebracht. Rosmalens Belang werd hier de grootste met 19,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Rosmalens Belang 283 19,9% 8,1% +11,9 pp 5,3%
D66 254 17,9% 18,0% −0,1 pp 2,1%
GROENLINKS / Partij van de Arbeid 203 14,3% 16,9% −2,7 pp 1,8%
VVD 148 10,4% 8,8% +1,6 pp 2,5%
gewoon ge-DREVEN 100 7,0% 3,2% +3,8 pp 4,7%
Leefbaar 's-Hertogenbosch 88 6,2% 8,7% −2,5 pp 1,5%
CDA 58 4,1% 7,0% −2,9 pp 1,2%
PVV 48 3,4% 3,7% −0,3 pp 2,0%
Forum voor Democratie 48 3,4% 4,0% −0,6 pp 1,8%
De Bossche Groenen 44 3,1% 7,1% −4,0 pp 0,9%
50PLUS 32 2,3% 2,7% −0,4 pp 1,8%
Partij voor de Dieren 30 2,1% 2,4% −0,2 pp 1,9%
SP 27 1,9% 3,9% −2,0 pp 1,0%
Volt 21 1,5% 1,7% −0,2 pp 1,9%
Senioren 's-Hertogenbosch 13 0,9% 1,1% −0,2 pp 1,7%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 12 0,8% 1,7% −0,9 pp 1,0%
RAADSGROEPERING "BOSCH-BELANG" 11 0,8% 1,0% −0,2 pp 1,7%
Knillis 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig12Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Mariève Craste (D66) · 108 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  2. Pieter Schuurmans (VVD) · 91 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  3. Eva Kokken (D66) · 89 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  4. Sjef van Creij (gewoon ge-DREVEN) · 74 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  5. Jochem Huibers (Rosmalens Belang) · 68 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  6. Johan Kouwenberg (Rosmalens Belang) · 67 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  7. Maarten Kagie (Leefbaar 's-Hertogenbosch) · 50 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  8. Pieter-Paul Slikker (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 49 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  9. Femke Hoekstra-Wittebol (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 39 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  10. Marianne van der Sloot (CDA) · 35 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Roos van der Kallen (Rosmalens Belang) · 32 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  12. Wies Korver (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 29 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Bilal El Amraoui (D66) · 28 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Alexander van Hattem (PVV) · 28 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Ramon van Asch (Forum voor Democratie) · 28 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier +11,9 pp meer dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 2e van de 81 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0186% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 47 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.269
Geldige volmachtbewijzen165
Toegelaten kiezers1.434
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.434
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig14 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,98% van de stembiljetten, tegen 1,18% in 's-Hertogenbosch en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.