Stembureau PERRON-3 in 's-Hertogenbosch

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 5243 SR · Wijk Rosmalen-Noord

Hier waren 1.190 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 1.187 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS / Partij van de Arbeid werd hier de grootste met 20,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS / Partij van de Arbeid 238 20,1% 16,9% +3,1 pp 2,1%
Rosmalens Belang 232 19,5% 8,1% +11,5 pp 4,3%
D66 214 18,0% 18,0% +0,1 pp 1,8%
gewoon ge-DREVEN 85 7,2% 3,2% +3,9 pp 4,0%
VVD 58 4,9% 8,8% −3,9 pp 1,0%
CDA 52 4,4% 7,0% −2,6 pp 1,1%
De Bossche Groenen 51 4,3% 7,1% −2,8 pp 1,1%
Leefbaar 's-Hertogenbosch 51 4,3% 8,7% −4,4 pp 0,9%
SP 41 3,5% 3,9% −0,4 pp 1,6%
Partij voor de Dieren 40 3,4% 2,4% +1,0 pp 2,5%
Volt 34 2,9% 1,7% +1,2 pp 3,0%
PVV 29 2,4% 3,7% −1,2 pp 1,2%
Forum voor Democratie 29 2,4% 4,0% −1,6 pp 1,1%
50PLUS 15 1,3% 2,7% −1,4 pp 0,8%
VOOR Den Bosch Joep Gersjes 9 0,8% 1,7% −1,0 pp 0,8%
Senioren 's-Hertogenbosch 9 0,8% 1,1% −0,4 pp 1,2%
RAADSGROEPERING "BOSCH-BELANG" 0 0,0% 1,0% −1,0 pp 0,0%
Knillis 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Mariève Craste (D66) · 98 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
  2. Pieter-Paul Slikker (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 81 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  3. Eva Kokken (D66) · 77 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  4. Jochem Huibers (Rosmalens Belang) · 67 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  5. Sjef van Creij (gewoon ge-DREVEN) · 47 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  6. Pieter Schuurmans (VVD) · 38 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  7. Femke Hoekstra-Wittebol (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 37 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Marianne van der Sloot (CDA) · 33 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  9. Eileen Samshuijzen (Partij voor de Dieren) · 28 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  10. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 27 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Wies Korver (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 26 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Vera van Pinxteren (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 26 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Johan Kouwenberg (Rosmalens Belang) · 24 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Hessel Bos (GROENLINKS / Partij van de Arbeid) · 23 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  15. Roos van der Kallen (Rosmalens Belang) · 21 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier +11,5 pp meer dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 9e van de 81 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0156% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 56 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.063
Geldige volmachtbewijzen127
Toegelaten kiezers1.190
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.190
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,25% van de stembiljetten, tegen 1,18% in 's-Hertogenbosch en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: stembiljetten deels herteld; toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.