Stembureau De Vrolijke Schutters in 's-Hertogenbosch (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 794 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 792 geldige stemmen uitgebracht. Rosmalens Belang werd hier de grootste met 26,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Rosmalens Belang 209 26,4% 8,2% +18,2 pp 4,0%
VVD 108 13,6% 12,5% +1,1 pp 1,4%
CDA 107 13,5% 8,9% +4,7 pp 1,9%
D66 67 8,5% 11,9% −3,4 pp 0,9%
GROENLINKS 54 6,8% 9,6% −2,8 pp 0,9%
gewoon ge-DREVEN 48 6,1% 2,2% +3,8 pp 3,4%
SP 43 5,4% 7,6% −2,2 pp 0,9%
PvdA 41 5,2% 6,5% −1,4 pp 1,0%
De Bossche Groenen 35 4,4% 6,7% −2,3 pp 0,8%
"Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie 28 3,5% 5,1% −1,5 pp 0,9%
50PLUS 17 2,1% 3,0% −0,9 pp 0,9%
RAADSGROEPERING '' BOSCH BELANG '' 15 1,9% 4,8% −2,9 pp 0,5%
Bossche Volks Partij 12 1,5% 6,4% −4,9 pp 0,3%
PVV 3 0,4% 3,4% −3,1 pp 0,1%
KNILLIS 3 0,4% 1,7% −1,3 pp 0,3%
Lokaal Liberaal 's-Hertogenbosch 1 0,1% 1,1% −1,0 pp 0,1%
Buitengewoon Ongewoon 1 0,1% 0,4% −0,3 pp 0,4%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Roy Geers (Rosmalens Belang) · 88 stemmen · 11,1% van alle stemmen hier
  2. Jan Hoskam (VVD) · 50 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  3. Antoon de Groot (Rosmalens Belang) · 43 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  4. Sjef van Creij (gewoon ge-DREVEN) · 40 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  5. Huib van Olden (CDA) · 37 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  6. Mike van der Geld (D66) · 33 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Hanneke Welten (VVD) · 26 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  8. Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 25 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  9. Ufuk Kahya (GROENLINKS) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Bram van Boven (SP) · 23 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  11. Willem van Rosmalen (CDA) · 21 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Pieter-Paul Slikker (PvdA) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Esther de Ruiter (GROENLINKS) · 19 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. Eva Eigenhuijsen (VVD) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Roos van der Kallen - van der Donk (Rosmalens Belang) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Rosmalens Belang haalde hier +18,2 pp meer dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
  • Qua gewicht is dit het 27e van de 93 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0117% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 80 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen707
Geldige volmachtbewijzen87
Toegelaten kiezers794
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)794
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,25% van de stembiljetten, tegen 0,78% in 's-Hertogenbosch en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch

Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.