Stembureau Basisschool Oberon in 's-Hertogenbosch (2018)
Hier waren 702 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in 's-Hertogenbosch) en zijn 695 geldige stemmen uitgebracht. Bossche Volks Partij werd hier de grootste met 18,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Bossche Volks Partij | 126 | 18,1% | 6,4% | +11,7 pp | 3,1% |
| GROENLINKS | 79 | 11,4% | 9,6% | +1,8 pp | 1,3% |
| D66 | 65 | 9,4% | 11,9% | −2,6 pp | 0,9% |
| VVD | 64 | 9,2% | 12,5% | −3,3 pp | 0,8% |
| De Bossche Groenen | 55 | 7,9% | 6,7% | +1,2 pp | 1,3% |
| SP | 51 | 7,3% | 7,6% | −0,3 pp | 1,1% |
| PVV | 45 | 6,5% | 3,4% | +3,0 pp | 2,1% |
| CDA | 43 | 6,2% | 8,9% | −2,7 pp | 0,8% |
| RAADSGROEPERING '' BOSCH BELANG '' | 40 | 5,8% | 4,8% | +1,0 pp | 1,3% |
| PvdA | 37 | 5,3% | 6,5% | −1,2 pp | 0,9% |
| "Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie | 30 | 4,3% | 5,1% | −0,8 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 25 | 3,6% | 3,0% | +0,6 pp | 1,3% |
| KNILLIS | 19 | 2,7% | 1,7% | +1,1 pp | 1,8% |
| Rosmalens Belang | 7 | 1,0% | 8,2% | −7,2 pp | 0,1% |
| Lokaal Liberaal 's-Hertogenbosch | 4 | 0,6% | 1,1% | −0,5 pp | 0,6% |
| gewoon ge-DREVEN | 3 | 0,4% | 2,2% | −1,8 pp | 0,2% |
| Buitengewoon Ongewoon | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,7% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel 's-Hertogenbosch, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nol Roos (Bossche Volks Partij) · 96 stemmen · 13,8% van alle stemmen hier
- Jan Hoskam (VVD) · 33 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Judith Hendrickx (De Bossche Groenen) · 30 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Esther de Ruiter (GROENLINKS) · 28 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Pieter-Paul Slikker (PvdA) · 27 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Huib van Olden (CDA) · 26 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Alexander van Hattem (PVV) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Mike van der Geld (D66) · 22 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Inge Visschedijk (D66) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Cecile Visscher (SP) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Bram van Boven (SP) · 20 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Adriana Hernández Martínez (50PLUS) · 19 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Paul Kagie ("Leefbaar 's-Hertogenbosch" Paul Kagie) · 19 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Ufuk Kahya (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Paul van der Krabben (RAADSGROEPERING '' BOSCH BELANG '') · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Bossche Volks Partij haalde hier +11,7 pp meer dan gemiddeld in 's-Hertogenbosch.
- Qua gewicht is dit het 36e van de 93 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in 's-Hertogenbosch en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 92 stemmen in 's-Hertogenbosch komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 629 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 73 |
| Toegelaten kiezers | 702 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 702 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,00% van de stembiljetten, tegen 0,78% in 's-Hertogenbosch en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in 's-Hertogenbosch
- H. Sacramentskerk 697 stemmen · D66 17%
- Van Neynsel Antoniegaarde 695 stemmen · GROENLINKS 15%
- Verzorgingshuis De Hooghe Clock 698 stemmen · D66 13%
- Rodenborch College 689 stemmen · Rosmalens Belang 26%
- Kindcentrum De Ontdekking 699 stemmen · PvdA 13%
- Verkadefabriek 682 stemmen · GROENLINKS 20%
Alle stembureaus in 's-Hertogenbosch
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.