Hoe stemde Buitenhof in Delft in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Fledderusbuurt, Buitenhof-Noord, Verzetstrijdersbuurt, Het Rode Dorp, Vrijheidsbuurt
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 8 stembureaus in Buitenhof 6.337 geldige stemmen uitgebracht (10,7% van alle stemmen in Delft). PVV werd hier de grootste met 22,8%. Vergeleken met heel Delft scoorden PVV (+6,1 pp) en SP (+1,4 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−5,5 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.445 | 22,8% | 16,8% | +6,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.296 | 20,5% | 25,9% | −5,5 pp |
| VVD | 683 | 10,8% | 12,6% | −1,8 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 645 | 10,2% | 9,3% | +0,8 pp |
| D66 | 447 | 7,1% | 10,4% | −3,3 pp |
| DENK | 362 | 5,7% | 2,5% | +3,2 pp |
| SP | 290 | 4,6% | 3,1% | +1,4 pp |
| Volt | 200 | 3,2% | 5,1% | −2,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 172 | 2,7% | 3,2% | −0,5 pp |
| Forum voor Democratie | 169 | 2,7% | 1,9% | +0,8 pp |
| CDA | 165 | 2,6% | 2,5% | +0,1 pp |
| ChristenUnie | 138 | 2,2% | 2,0% | +0,1 pp |
| BBB | 131 | 2,1% | 1,6% | +0,5 pp |
| BIJ1 | 36 | 0,6% | 0,6% | −0,1 pp |
| JA21 | 35 | 0,6% | 0,6% | −0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 32 | 0,5% | 0,3% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 31 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| SGP | 29 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 8 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Splinter | 8 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| PartijvdSport | 6 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 3 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Buitenhof
- Wijkcentrum Het Buitenhuis Fledderusbuurt · 2625 RE · 1.699 stemmen · PVV 23%
- Gymzaal Brahmslaan Buitenhof-Noord · 2625 BW · 970 stemmen · PVV 22%
- Daltonschool Eglantier Buiten Verzetstrijdersbuurt · 2625 KX · 861 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Wooncentrum Die Buytenweye Buitenhof-Noord · 2625 TD · 813 stemmen · PVV 26%
- Vierhovenkerk Het Rode Dorp · 2625 XN · 644 stemmen · PVV 29%
- Wijkcentrum BuitenGewoon Buitenhof-Noord · 2625 CZ · 504 stemmen · PVV 30%
- Gymzaal De Gaullelaan Vrijheidsbuurt · 2625 PH · 444 stemmen · PVV 25%
- DOK Voorhof Juniusbuurt · 2625 GC · 402 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
Andere wijken in Delft
- Binnenstad 14.560 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Wippolder 7.604 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Voorhof 6.468 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Voordijkshoorn 5.961 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Hof van Delft 5.021 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Tanthof-West 4.822 stemmen · PVV 27%
- Vrijenban 4.280 stemmen · PVV 26%
- Tanthof-Oost 3.185 stemmen · PVV 27%
- Schieweg 770 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.