Stembureau Stembureau Pius Basisschool in De Ronde Venen
Postcode 1391 XL
Hier waren 703 kiezers toegelaten (3,2% van alle toegelaten kiezers in De Ronde Venen) en zijn 701 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS/PvdA werd hier de grootste met 26,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS/PvdA | 188 | 26,8% | 12,1% | +14,7 pp | 7,0% |
| D66 | 147 | 21,0% | 13,4% | +7,5 pp | 5,0% |
| VVD | 122 | 17,4% | 21,6% | −4,2 pp | 2,6% |
| Ronde Venen Belang | 79 | 11,3% | 17,5% | −6,3 pp | 2,0% |
| CDA | 66 | 9,4% | 12,5% | −3,1 pp | 2,4% |
| Lokaal en Fair | 45 | 6,4% | 8,4% | −2,0 pp | 2,4% |
| 50PLUS | 32 | 4,6% | 5,0% | −0,5 pp | 2,9% |
| Seniorenpartij De Ronde Venen | 12 | 1,7% | 4,2% | −2,5 pp | 1,3% |
| ChristenUnie-SGP | 10 | 1,4% | 5,2% | −3,8 pp | 0,9% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Ronde Venen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marjolein van Rooijen (D66) · 72 stemmen · 10,3% van alle stemmen hier
- Job Divendal (GROENLINKS/PvdA) · 59 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Pieter Kroon (GROENLINKS/PvdA) · 48 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
- Judith Zuijderhoudt-Damen (VVD) · 45 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Anja Vijselaar (VVD) · 35 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Cees van Uden (D66) · 34 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Yvonne van den Heerik (Ronde Venen Belang) · 31 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Lars van der Kroon (CDA) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Wendy de Waal (GROENLINKS/PvdA) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Tom Hoefs (Ronde Venen Belang) · 20 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Han van Blokland (VVD) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Vera Dalm (GROENLINKS/PvdA) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Judith Godschalx - Dekker (VVD) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Simone Borgstede (Lokaal en Fair) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Annemieke Guldemond (50PLUS) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS/PvdA haalde hier +14,7 pp meer dan gemiddeld in De Ronde Venen.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 21 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in De Ronde Venen en 0,0092% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in De Ronde Venen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 608 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 95 |
| Toegelaten kiezers | 703 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 704 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,43% van de stembiljetten, tegen 0,46% in De Ronde Venen en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege onverklaard verschil; uitslag gecorrigeerd.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Ronde Venen
- Stembureau Eliboe Scouting Vinkeveen 703 stemmen · VVD 37%
- Stembureau Verenigingsgebouw Ons Streven 668 stemmen · Ronde Venen Belang 21%
- Stembureau KC Avonturijn 826 stemmen · Ronde Venen Belang 22%
- Stembureau De Springbok 513 stemmen · CDA 19%
- Stembureau Dorpshuis de Vijf Bogen 837 stemmen · VVD 17%
- Stembureau Veenlanden College 921 stemmen · VVD 20%
Alle stembureaus in De Ronde Venen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.