Stembureau Woonzorgcentrum Sint Theresia in De Fryske Marren (2025)
Postcode 8501 GC · Wijk Joure
Hier zijn 994 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 20,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 205 | 20,6% | 18,4% | +2,2 pp | 3,2% |
| PVV | 172 | 17,3% | 16,9% | +0,4 pp | 3,0% |
| VVD | 126 | 12,7% | 14,5% | −1,9 pp | 2,5% |
| GroenLinks-PvdA | 124 | 12,5% | 9,3% | +3,1 pp | 3,8% |
| D66 | 122 | 12,3% | 12,1% | +0,2 pp | 2,9% |
| JA21 | 54 | 5,4% | 6,1% | −0,7 pp | 2,6% |
| Forum voor Democratie | 51 | 5,1% | 7,0% | −1,9 pp | 2,1% |
| SP | 32 | 3,2% | 1,4% | +1,8 pp | 6,5% |
| BBB | 29 | 2,9% | 6,4% | −3,5 pp | 1,3% |
| Partij voor de Dieren | 15 | 1,5% | 0,9% | +0,6 pp | 4,9% |
| FNP | 14 | 1,4% | 1,5% | −0,1 pp | 2,7% |
| DENK | 12 | 1,2% | 0,2% | +1,0 pp | 14,0% |
| 50PLUS | 10 | 1,0% | 1,0% | −0,0 pp | 2,8% |
| ChristenUnie | 10 | 1,0% | 1,4% | −0,4 pp | 2,1% |
| Volt | 6 | 0,6% | 0,5% | +0,1 pp | 3,3% |
| NSC | 4 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp | 2,9% |
| SGP | 4 | 0,4% | 1,2% | −0,8 pp | 1,0% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 4,8% |
| Piratenpartij | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 3,7% |
| Vrij Verbond | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 20,0% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBB haalde hier −3,5 pp minder dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 11e van de 46 stembureaus: 2,9% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 35 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- SCC De Hege Fonnen 1.009 stemmen · VVD 25%
- Kerkgebouw Baptistengemeente 992 stemmen · VVD 23%
- Dorpshuis De Brêge 1.061 stemmen · PVV 16%
- Zorgcentrum Doniahiem, Wijkcentrum 992 stemmen · CDA 28%
- Yn 'e Doarpsfinne 1.091 stemmen · PVV 22%
- MFC It Klif 960 stemmen · CDA 18%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.