Stembureau Woon- zorgcomplex De Werf in De Fryske Marren
Postcode 8501 BZ · Wijk Joure
Hier waren 539 kiezers toegelaten (2,1% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 539 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 22,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 123 | 22,8% | 20,2% | +2,7 pp | 2,4% |
| Fryske Nasjonale Partij | 99 | 18,4% | 20,2% | −1,8 pp | 1,9% |
| GroenLinks-PvdA | 89 | 16,5% | 13,3% | +3,2 pp | 2,6% |
| Forum voor Democratie | 52 | 9,6% | 11,7% | −2,0 pp | 1,8% |
| VVD | 46 | 8,5% | 8,4% | +0,2 pp | 2,2% |
| D66 | 41 | 7,6% | 6,5% | +1,1 pp | 2,5% |
| Ondernemende Friezen | 36 | 6,7% | 4,6% | +2,0 pp | 3,1% |
| Burgerpartij De Fryske Marren | 22 | 4,1% | 2,9% | +1,1 pp | 2,9% |
| KFM | 17 | 3,2% | 5,0% | −1,8 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 11 | 2,0% | 3,6% | −1,6 pp | 1,2% |
| BBB | 3 | 0,6% | 3,7% | −3,1 pp | 0,3% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cor Flapper (CDA) · 51 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Sippy van der Meer (GroenLinks-PvdA) · 40 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Chris van Hes (Fryske Nasjonale Partij) · 38 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Gerda de Vries-Suierveld (Fryske Nasjonale Partij) · 38 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Barbara Gardeniers (CDA) · 23 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Albert van Keimpema (Ondernemende Friezen) · 23 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Armin Krijgsman (Forum voor Democratie) · 22 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Ivo de Wolff (VVD) · 20 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Gerard ten Boom (Burgerpartij De Fryske Marren) · 19 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Johan Dijkstra (GroenLinks-PvdA) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Nancy Huitema - Oosten (D66) · 17 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Marjolein van der Molen (VVD) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Henk Koops (D66) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Eelke de Jong (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Jan van Zanden (CDA) · 10 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +3,2 pp meer dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 46 stembureaus: 2,1% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0071% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 47 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 501 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 38 |
| Toegelaten kiezers | 539 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 539 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,34% in De Fryske Marren en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- Doarpshûs Rottum 584 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 21%
- Zorgcentrum Talma Hiem, De Cirkel 533 stemmen · CDA 30%
- Woonzorgcentrum Vegelin State 587 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 22%
- Gemeentehuis 531 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 26%
- MFA De Steiger 596 stemmen · Forum voor Democratie 27%
- Dienstencentrum Senioren 528 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 19%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.