Stembureau SCC De Pomp in De Fryske Marren (2022)
Postcode 8538 RB · Wijk Bantega
Hier waren 299 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 297 geldige stemmen uitgebracht. KFM werd hier de grootste met 24,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| KFM | 74 | 24,9% | 9,5% | +15,4 pp | 3,2% |
| CDA | 42 | 14,1% | 18,8% | −4,7 pp | 0,9% |
| FNP | 29 | 9,8% | 20,5% | −10,8 pp | 0,6% |
| Burgerpartij De Fryske Marren | 29 | 9,8% | 5,4% | +4,3 pp | 2,2% |
| VVD | 26 | 8,8% | 11,0% | −2,3 pp | 1,0% |
| PvdA | 26 | 8,8% | 9,1% | −0,3 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 17 | 5,7% | 4,1% | +1,6 pp | 1,7% |
| Nieuwe Communistische Partij-NCPN | 15 | 5,1% | 4,9% | +0,2 pp | 1,3% |
| Forum voor Democratie | 14 | 4,7% | 4,1% | +0,6 pp | 1,4% |
| GROENLINKS | 13 | 4,4% | 8,0% | −3,7 pp | 0,7% |
| D66 | 12 | 4,0% | 4,5% | −0,4 pp | 1,1% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jantje de Jong-de Boer (KFM) · 36 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- Lucienne Boelsma-Hoekstra (CDA) · 17 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Gerda de Vries-Suierveld (FNP) · 15 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Gerard ten Boom (Burgerpartij De Fryske Marren) · 15 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Geeske Holtrop-Hoekstra (KFM) · 15 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- S.D. van der Meer (PvdA) · 14 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Rinze Visser (Nieuwe Communistische Partij-NCPN) · 13 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Sijtze Holtrop (ChristenUnie) · 12 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Esther de Vrij (VVD) · 11 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Anne Merkuur (GROENLINKS) · 11 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Cor Flapper (CDA) · 10 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Janneke van der Werf-Vaatstra (KFM) · 9 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- A. Krijgsman (Forum voor Democratie) · 9 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Ivo de Wolff (VVD) · 7 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Marc van Niekerk-Thie (VVD) · 7 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: KFM haalde hier +15,4 pp meer dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 39e van de 52 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0043% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 81 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 265 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 34 |
| Toegelaten kiezers | 299 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 299 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,67% van de stembiljetten, tegen 0,33% in De Fryske Marren en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- Dorpshuis Irene 317 stemmen · FNP 31%
- Dorpshuis Trefpunt 296 stemmen · FNP 31%
- Verenigingsgebouw TV De Skarslach 327 stemmen · CDA 28%
- Doarpshûs Nijemardum 292 stemmen · CDA 26%
- Dorpshuis De Hichte 332 stemmen · FNP 30%
- Doarpshûs De Stjelp 245 stemmen · CDA 43%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.