Stembureau SCC De Poarte in De Fryske Marren (2022)
Postcode 8556 AA · Wijk Sloten
Hier waren 347 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 346 geldige stemmen uitgebracht. FNP werd hier de grootste met 27,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| FNP | 96 | 27,7% | 20,5% | +7,2 pp | 2,0% |
| CDA | 67 | 19,4% | 18,8% | +0,5 pp | 1,5% |
| VVD | 44 | 12,7% | 11,0% | +1,7 pp | 1,7% |
| GROENLINKS | 26 | 7,5% | 8,0% | −0,5 pp | 1,4% |
| KFM | 26 | 7,5% | 9,5% | −2,0 pp | 1,1% |
| PvdA | 21 | 6,1% | 9,1% | −3,0 pp | 1,0% |
| Burgerpartij De Fryske Marren | 20 | 5,8% | 5,4% | +0,3 pp | 1,5% |
| ChristenUnie | 18 | 5,2% | 4,1% | +1,1 pp | 1,8% |
| D66 | 15 | 4,3% | 4,5% | −0,1 pp | 1,4% |
| Nieuwe Communistische Partij-NCPN | 7 | 2,0% | 4,9% | −2,9 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 6 | 1,7% | 4,1% | −2,4 pp | 0,6% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gerda de Vries-Suierveld (FNP) · 39 stemmen · 11,3% van alle stemmen hier
- Ivo de Wolff (VVD) · 27 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Lucienne Boelsma-Hoekstra (CDA) · 23 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Jan Volbeda (FNP) · 23 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- S.D. van der Meer (PvdA) · 19 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Jeltsje Piersma (FNP) · 17 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Geeske Holtrop-Hoekstra (KFM) · 16 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Anne Merkuur (GROENLINKS) · 15 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Roel Roelevink (CDA) · 14 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Gerard ten Boom (Burgerpartij De Fryske Marren) · 13 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Dieuwke de Jong-Bouma (CDA) · 12 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jeannet Speelman (D66) · 12 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Sijtze Holtrop (ChristenUnie) · 10 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Theo van Bruggen (GROENLINKS) · 9 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Cor Flapper (CDA) · 7 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: FNP haalde hier +7,2 pp meer dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 34e van de 52 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0050% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 69 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 322 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 25 |
| Toegelaten kiezers | 347 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 347 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,29% van de stembiljetten, tegen 0,33% in De Fryske Marren en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- Ons Gebouw 358 stemmen · CDA 32%
- Gaasterlânhûs (dinsdag) 344 stemmen · FNP 31%
- SCC De Hege Fonnen (maandag) 365 stemmen · Nieuwe Communistische Partij-NCPN 20%
- Dorpshuis De Hichte 332 stemmen · FNP 30%
- Dorpshuis De Buorkerij 382 stemmen · FNP 23%
- Verenigingsgebouw TV De Skarslach 327 stemmen · CDA 28%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.