Stembureau MFC De Gearte in De Fryske Marren (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 8574 SZ · Wijk Bakhuizen

Hier zijn 844 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 28,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 241 28,6% 24,9% +3,7 pp 2,8%
Nieuw Sociaal Contract 135 16,0% 16,4% −0,4 pp 2,4%
BBB 116 13,7% 11,2% +2,5 pp 3,0%
VVD 77 9,1% 13,5% −4,4 pp 1,7%
GroenLinks-PvdA 66 7,8% 11,4% −3,5 pp 1,7%
CDA 51 6,0% 6,0% +0,0 pp 2,5%
Forum voor Democratie 33 3,9% 2,7% +1,2 pp 3,6%
D66 31 3,7% 4,0% −0,4 pp 2,2%
SP 26 3,1% 2,6% +0,4 pp 2,9%
JA21 12 1,4% 0,7% +0,7 pp 5,0%
ChristenUnie 11 1,3% 1,6% −0,3 pp 2,0%
Partij voor de Dieren 11 1,3% 1,3% +0,1 pp 2,6%
Volt 10 1,2% 0,7% +0,5 pp 4,0%
BVNL / Groep Van Haga 9 1,1% 0,9% +0,1 pp 2,8%
SGP 5 0,6% 1,0% −0,4 pp 1,4%
Nederland met een PLAN 4 0,5% 0,0% +0,4 pp 23,5%
50PLUS 2 0,2% 0,4% −0,1 pp 1,6%
Politieke Partij voor Basisinkomen 2 0,2% 0,0% +0,2 pp 50,0%
DENK 1 0,1% 0,3% −0,1 pp 1,2%
Samen voor Nederland 1 0,1% 0,1% +0,1 pp 4,3%
BIJ1 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −4,4 pp minder dan gemiddeld in De Fryske Marren.
  • Qua gewicht is dit het 19e van de 46 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0082% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 41 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in De Fryske Marren

Alle stembureaus in De Fryske Marren

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.