Stembureau Gaasterlânhûs in De Fryske Marren
Postcode 8561 BC · Wijk Balk
Hier waren 1.113 kiezers toegelaten (4,4% van alle toegelaten kiezers in De Fryske Marren) en zijn 1.110 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 23,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 258 | 23,2% | 20,2% | +3,1 pp | 5,0% |
| Fryske Nasjonale Partij | 238 | 21,4% | 20,2% | +1,3 pp | 4,6% |
| GroenLinks-PvdA | 161 | 14,5% | 13,3% | +1,2 pp | 4,8% |
| Forum voor Democratie | 94 | 8,5% | 11,7% | −3,2 pp | 3,2% |
| D66 | 90 | 8,1% | 6,5% | +1,6 pp | 5,4% |
| VVD | 81 | 7,3% | 8,4% | −1,1 pp | 3,8% |
| KFM | 47 | 4,2% | 5,0% | −0,7 pp | 3,7% |
| Ondernemende Friezen | 46 | 4,1% | 4,6% | −0,5 pp | 3,9% |
| ChristenUnie | 42 | 3,8% | 3,6% | +0,2 pp | 4,6% |
| Burgerpartij De Fryske Marren | 30 | 2,7% | 2,9% | −0,2 pp | 4,0% |
| BBB | 23 | 2,1% | 3,7% | −1,6 pp | 2,5% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Cor Flapper (CDA) · 196 stemmen · 17,7% van alle stemmen hier
- Jan Volbeda (Fryske Nasjonale Partij) · 103 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Sippy van der Meer (GroenLinks-PvdA) · 94 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Armin Krijgsman (Forum voor Democratie) · 61 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Ivo de Wolff (VVD) · 58 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Chris van Hes (Fryske Nasjonale Partij) · 41 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Henk Koops (D66) · 37 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Barbara Gardeniers (CDA) · 24 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Nancy Huitema - Oosten (D66) · 24 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ingeborg van Gulik (D66) · 21 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Auke Swart (Fryske Nasjonale Partij) · 19 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Gerard ten Boom (Burgerpartij De Fryske Marren) · 19 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Albert van Keimpema (Ondernemende Friezen) · 19 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Theo Struijs (ChristenUnie) · 18 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Age van der Werf (Ondernemende Friezen) · 18 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Forum voor Democratie haalde hier −3,2 pp minder dan gemiddeld in De Fryske Marren.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 46 stembureaus: 4,4% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0146% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.013 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 100 |
| Toegelaten kiezers | 1.113 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.113 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,27% van de stembiljetten, tegen 0,34% in De Fryske Marren en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in De Fryske Marren
- De Oerdracht 1.057 stemmen · CDA 22%
- Buurthuis Sterrehuis 1.003 stemmen · CDA 18%
- Kulturhûs 966 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 28%
- Zalencentrum Sint Nyk 934 stemmen · CDA 35%
- De Brede School 893 stemmen · Fryske Nasjonale Partij 23%
- Party- en Zalencentrum 't Haske 865 stemmen · CDA 19%
Alle stembureaus in De Fryske Marren
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.