Stembureau Doarpshûs Rottum in De Fryske Marren (2025)

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 8461 LD · Wijk Rottum

Hier zijn 768 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 15,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 117 15,2% 16,9% −1,6 pp 2,0%
D66 111 14,5% 12,1% +2,4 pp 2,7%
VVD 110 14,3% 14,5% −0,2 pp 2,2%
CDA 93 12,1% 18,4% −6,3 pp 1,5%
GroenLinks-PvdA 79 10,3% 9,3% +1,0 pp 2,5%
BBB 78 10,2% 6,4% +3,7 pp 3,5%
Forum voor Democratie 63 8,2% 7,0% +1,2 pp 2,6%
JA21 49 6,4% 6,1% +0,3 pp 2,3%
SP 16 2,1% 1,4% +0,7 pp 3,2%
ChristenUnie 13 1,7% 1,4% +0,3 pp 2,7%
FNP 11 1,4% 1,5% −0,1 pp 2,1%
50PLUS 8 1,0% 1,0% +0,0 pp 2,3%
SGP 6 0,8% 1,2% −0,4 pp 1,4%
NSC 3 0,4% 0,4% −0,0 pp 2,2%
Partij voor de Dieren 3 0,4% 0,9% −0,5 pp 1,0%
Volt 3 0,4% 0,5% −0,1 pp 1,6%
BIJ1 2 0,3% 0,1% +0,2 pp 11,1%
BVNL 1 0,1% 0,3% −0,1 pp 1,1%
DENK 1 0,1% 0,2% −0,1 pp 1,2%
Vrede voor Dieren 1 0,1% 0,1% +0,0 pp 2,4%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Partij voor de Rechtsstaat 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Piratenpartij 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Vrij Verbond 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel De Fryske Marren, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −6,3 pp minder dan gemiddeld in De Fryske Marren.
  • Qua gewicht is dit het 21e van de 46 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in De Fryske Marren en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 45 stemmen in De Fryske Marren komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in De Fryske Marren

Alle stembureaus in De Fryske Marren

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.