Hoe stemde Westbroek in De Bilt in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Westbroek Kern
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 1 stembureaus in Westbroek 818 geldige stemmen uitgebracht (2,9% van alle stemmen in De Bilt). CDA werd hier de grootste met 16,0%. Vergeleken met heel De Bilt scoorden PVV (+5,2 pp) en CDA (+4,7 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−11,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| CDA | 131 | 16,0% | 11,3% | +4,7 pp |
| PVV | 115 | 14,1% | 8,8% | +5,2 pp |
| VVD | 112 | 13,7% | 16,6% | −2,9 pp |
| SGP | 109 | 13,3% | 2,9% | +10,4 pp |
| D66 | 105 | 12,8% | 23,8% | −11,0 pp |
| BBB | 52 | 6,4% | 1,3% | +5,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 52 | 6,4% | 17,6% | −11,2 pp |
| ChristenUnie | 42 | 5,1% | 1,8% | +3,3 pp |
| JA21 | 40 | 4,9% | 3,9% | +1,0 pp |
| Forum voor Democratie | 24 | 2,9% | 2,7% | +0,2 pp |
| Volt | 14 | 1,7% | 1,6% | +0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 13 | 1,6% | 2,7% | −1,1 pp |
| SP | 4 | 0,5% | 1,3% | −0,8 pp |
| 50PLUS | 3 | 0,4% | 1,1% | −0,7 pp |
| DE LINIE | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| DENK | 1 | 0,1% | 1,5% | −1,4 pp |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| NSC | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp |
| NL PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Westbroek
- Stembureau Dorpshuis Westbroek Westbroek Kern · 3615 AG · 818 stemmen · CDA 16%
Andere wijken in De Bilt
- Bilthoven Zuid West 6.927 stemmen · D66 23%
- Bilthoven Noord 4.154 stemmen · D66 32%
- De Bilt Oost 3.670 stemmen · D66 26%
- Maartensdijk 3.217 stemmen · PVV 15%
- De Bilt West 3.034 stemmen · D66 27%
- Bilthoven Zuid Oost 2.565 stemmen · D66 25%
- Groenekan 1.250 stemmen · D66 26%
- De Leijen 1.211 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Hollandsche Rading 1.075 stemmen · VVD 25%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.