Hoe stemde Groenekan in De Bilt in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Groenekan Kern
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 1 stembureaus in Groenekan 1.201 geldige stemmen uitgebracht (4,4% van alle stemmen in De Bilt). VVD werd hier de grootste met 22,9%. Vergeleken met heel De Bilt scoorden VVD (+2,5 pp) en D66 (+1,8 pp) hier hoger en PVV (−3,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| VVD | 275 | 22,9% | 20,4% | +2,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 240 | 20,0% | 22,5% | −2,5 pp |
| D66 | 149 | 12,4% | 10,6% | +1,8 pp |
| PVV | 120 | 10,0% | 13,2% | −3,2 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 93 | 7,7% | 9,7% | −2,0 pp |
| SGP | 67 | 5,6% | 2,8% | +2,7 pp |
| CDA | 46 | 3,8% | 3,5% | +0,4 pp |
| Partij voor de Dieren | 45 | 3,7% | 3,2% | +0,5 pp |
| BBB | 39 | 3,2% | 2,0% | +1,2 pp |
| ChristenUnie | 36 | 3,0% | 2,2% | +0,8 pp |
| Volt | 33 | 2,7% | 2,6% | +0,2 pp |
| Forum voor Democratie | 22 | 1,8% | 1,7% | +0,1 pp |
| SP | 17 | 1,4% | 2,3% | −0,9 pp |
| DENK | 7 | 0,6% | 1,4% | −0,8 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 4 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| JA21 | 4 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp |
| Splinter | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Groenekan
- Stembureau De Groene Daan Groenekan Kern · 3737 RK · 1.201 stemmen · VVD 23%
Andere wijken in De Bilt
- Bilthoven Zuid West 6.875 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Bilthoven Noord 3.916 stemmen · VVD 39%
- De Bilt Oost 3.493 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- De Bilt West 3.230 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Maartensdijk 3.166 stemmen · PVV 19%
- Bilthoven Zuid Oost 2.601 stemmen · VVD 24%
- De Leijen 1.184 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Hollandsche Rading 1.127 stemmen · VVD 29%
- Westbroek 804 stemmen · PVV 17%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.