Stembureau Ontmoetingskerk in Dalfsen
Postcode 7711 AD · Wijk Nieuwleusen
Hier waren 383 kiezers toegelaten (2,4% van alle toegelaten kiezers in Dalfsen) en zijn 382 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen Dalfsen werd hier de grootste met 48,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Gemeentebelangen Dalfsen | 185 | 48,4% | 37,7% | +10,7 pp | 3,1% |
| CDA | 72 | 18,8% | 24,3% | −5,4 pp | 1,9% |
| ChristenUnie | 49 | 12,8% | 10,9% | +1,9 pp | 2,9% |
| Stand Organisatie Dalfsen | 32 | 8,4% | 6,9% | +1,4 pp | 2,9% |
| VVD | 16 | 4,2% | 6,0% | −1,9 pp | 1,7% |
| GroenLinks-PvdA | 15 | 3,9% | 9,3% | −5,3 pp | 1,0% |
| D66 | 13 | 3,4% | 4,8% | −1,4 pp | 1,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dalfsen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- André Schuurman (Gemeentebelangen Dalfsen) · 86 stemmen · 22,5% van alle stemmen hier
- Mariëtte Holterman-Pot (Gemeentebelangen Dalfsen) · 46 stemmen · 12,0% van alle stemmen hier
- Bert Ruitenberg (CDA) · 32 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Dick Homans (ChristenUnie) · 21 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Rob Mud (Stand Organisatie Dalfsen) · 16 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Michiel Heetebrij (CDA) · 12 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Bernard Smalbraak (D66) · 12 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Jeroen Huisman (Stand Organisatie Dalfsen) · 12 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Inge Haarman (Gemeentebelangen Dalfsen) · 9 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Luuk Strijk (Gemeentebelangen Dalfsen) · 9 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jelle Hekman (Gemeentebelangen Dalfsen) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Roel Kouwen (CDA) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Leander Broere (GroenLinks-PvdA) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Marjo Reurink (Gemeentebelangen Dalfsen) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Scarlett Klein (VVD) · 7 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Gemeentebelangen Dalfsen haalde hier +10,7 pp meer dan gemiddeld in Dalfsen.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 21 stembureaus: 2,4% van alle geldige stemmen in Dalfsen en 0,0050% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 41 stemmen in Dalfsen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 347 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 36 |
| Toegelaten kiezers | 383 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 383 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,26% van de stembiljetten, tegen 0,34% in Dalfsen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Dalfsen
- Natuurboerderij BalkInn 538 stemmen · Gemeentebelangen Dalfsen 51%
- Restaurant LIV 296 stemmen · Gemeentebelangen Dalfsen 51%
- De Hulstkampen 573 stemmen · Gemeentebelangen Dalfsen 50%
- Restaurant Madrid 278 stemmen · Gemeentebelangen Dalfsen 32%
- CBS Het Kompas 585 stemmen · Gemeentebelangen Dalfsen 36%
- Brugstede 596 stemmen · Gemeentebelangen Dalfsen 38%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.