Stembureau Kulturhus De Spil maandag in Dalfsen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7711 KK · Wijk Nieuwleusen

Hier waren 333 kiezers toegelaten (2,3% van alle toegelaten kiezers in Dalfsen) en zijn 331 geldige stemmen uitgebracht. Gemeentebelangen werd hier de grootste met 43,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Gemeentebelangen 143 43,2% 38,0% +5,2 pp 2,6%
PvdA 58 17,5% 9,5% +8,0 pp 4,2%
CDA 55 16,6% 26,1% −9,5 pp 1,5%
ChristenUnie 50 15,1% 13,6% +1,5 pp 2,5%
D66 15 4,5% 7,5% −2,9 pp 1,4%
VVD 10 3,0% 5,2% −2,2 pp 1,3%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dalfsen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. André Schuurman (Gemeentebelangen) · 60 stemmen · 18,1% van alle stemmen hier
  2. Rietje Lassche-Visscher (ChristenUnie) · 39 stemmen · 11,8% van alle stemmen hier
  3. Ton de Vries (PvdA) · 35 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
  4. Jelle Hekman (Gemeentebelangen) · 24 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  5. Roel Kouwen (CDA) · 18 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  6. Leander Broere (PvdA) · 15 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  7. Mariëtte Holterman-Pot (Gemeentebelangen) · 13 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  8. Arend Jan Schuurman (CDA) · 12 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  9. Jolande Upper (Gemeentebelangen) · 11 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  10. Betsy Ramerman (CDA) · 11 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Jos Ramaker (Gemeentebelangen) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Bernard Smalbraak (D66) · 7 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Inge Haarman (Gemeentebelangen) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Wim Pessink (Gemeentebelangen) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Gerrit Jan Veldhuis (VVD) · 6 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −9,5 pp minder dan gemiddeld in Dalfsen.
  • Qua gewicht is dit het 22e van de 24 stembureaus: 2,3% van alle geldige stemmen in Dalfsen en 0,0048% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 44 stemmen in Dalfsen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen301
Geldige volmachtbewijzen32
Toegelaten kiezers333
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)333
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,60% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Dalfsen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Dalfsen

Alle stembureaus in Dalfsen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.