Stembureau Bon Vie in Culemborg (2022)
Hier waren 512 kiezers toegelaten (3,9% van alle toegelaten kiezers in Culemborg) en zijn 509 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 24,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 123 | 24,2% | 15,7% | +8,5 pp | 6,0% |
| GROENLINKS | 93 | 18,3% | 19,4% | −1,1 pp | 3,6% |
| Culemborg van Nu | 80 | 15,7% | 20,9% | −5,2 pp | 2,9% |
| PvdA | 41 | 8,1% | 7,5% | +0,6 pp | 4,2% |
| ChristenUnie | 40 | 7,9% | 7,6% | +0,2 pp | 4,0% |
| D66 | 39 | 7,7% | 8,4% | −0,7 pp | 3,5% |
| CDA | 38 | 7,5% | 5,3% | +2,1 pp | 5,4% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 4,3% | 6,2% | −1,9 pp | 2,7% |
| CulemborgsBelang | 18 | 3,5% | 5,3% | −1,8 pp | 2,6% |
| SP | 15 | 2,9% | 3,7% | −0,7 pp | 3,1% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Culemborg, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Monica Wichgers (Culemborg van Nu) · 51 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Han Braam (VVD) · 42 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Tim de Kroon (GROENLINKS) · 39 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Margriet Kuijer (VVD) · 34 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Marco van Zandwijk (CDA) · 25 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Mischa Peters (GROENLINKS) · 24 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Dagmar Kusters (D66) · 24 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Kees van der Zaag (ChristenUnie) · 24 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Yassin Dagdag (PvdA) · 23 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Myra van der Velde (Partij voor de Dieren) · 16 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Conny van Rooij-Jägers (VVD) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Machid El Boustati (CulemborgsBelang) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Tessa van Boesschoten (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Jasper van Everdingen (VVD) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Annelies de Maar (PvdA) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +8,5 pp meer dan gemiddeld in Culemborg.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 19 stembureaus: 3,9% van alle geldige stemmen in Culemborg en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Culemborg komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 462 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 50 |
| Toegelaten kiezers | 512 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 512 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,59% van de stembiljetten, tegen 0,60% in Culemborg en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Culemborg
- Augustinusschool 540 stemmen · Culemborg van Nu 28%
- Clubhuis Hockey 498 stemmen · Culemborg van Nu 22%
- De Schoolhof 547 stemmen · Culemborg van Nu 20%
- Sporthal Interweij - 6 268 stemmen · Culemborg van Nu 27%
- Josefschool 594 stemmen · GROENLINKS 22%
- Sporthal Interweij - 7 259 stemmen · Culemborg van Nu 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.