Hoe stemde Sleen in Coevorden in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Schoonoord, Noord-Sleen, Erm, De Kiel
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Sleen 2.951 geldige stemmen uitgebracht (12,5% van alle stemmen in Coevorden). PVV werd hier de grootste met 21,6%. Vergeleken met heel Coevorden scoorden BBB (+1,6 pp) en PVV (+1,2 pp) hier hoger en CDA (−2,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 638 | 21,6% | 20,4% | +1,2 pp |
| VVD | 426 | 14,4% | 15,9% | −1,5 pp |
| CDA | 339 | 11,5% | 13,5% | −2,0 pp |
| D66 | 326 | 11,0% | 11,5% | −0,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 284 | 9,6% | 9,6% | −0,0 pp |
| BBB | 266 | 9,0% | 7,5% | +1,6 pp |
| Forum voor Democratie | 202 | 6,8% | 7,0% | −0,1 pp |
| JA21 | 160 | 5,4% | 6,1% | −0,7 pp |
| SP | 80 | 2,7% | 2,0% | +0,7 pp |
| 50PLUS | 65 | 2,2% | 1,7% | +0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 54 | 1,8% | 1,2% | +0,7 pp |
| ChristenUnie | 30 | 1,0% | 1,1% | −0,1 pp |
| SGP | 30 | 1,0% | 0,9% | +0,2 pp |
| Volt | 24 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp |
| NSC | 8 | 0,3% | 0,4% | −0,2 pp |
| BIJ1 | 6 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| BVNL | 5 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| DENK | 3 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp |
| FNP | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
Stembureaus in Sleen
- Dorpshuis Schoonoord Schoonoord · 7848 AB · 1.293 stemmen · PVV 28%
- Zalencentrum Wielens - Noord-Sleen Noord-Sleen · 7846 AS · 680 stemmen · D66 18%
- De HoltenPloeg - Erm Erm · 7843 PJ · 660 stemmen · PVV 17%
- Dorpshuis de Kiel De Kiel · 7849 PC · 318 stemmen · PVV 28%
Andere wijken in Coevorden
- Coevorden 9.137 stemmen · PVV 27%
- Dalen 3.480 stemmen · VVD 20%
- Oosterhesselen 2.931 stemmen · PVV 19%
- Zweeloo 2.219 stemmen · VVD 21%
- Steenwijksmoer 716 stemmen · PVV 24%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.