Hoe stemde Centrum in Castricum in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Centrum-Zuid, Centrum-Noord
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Centrum 3.992 geldige stemmen uitgebracht (15,9% van alle stemmen in Castricum). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 26,3%. Vergeleken met heel Castricum scoorden GroenLinks-PvdA (+6,7 pp) en D66 (+0,7 pp) hier hoger en VVD (−4,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 1.051 | 26,3% | 19,7% | +6,7 pp |
| VVD | 630 | 15,8% | 19,8% | −4,0 pp |
| PVV | 594 | 14,9% | 18,4% | −3,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 488 | 12,2% | 12,5% | −0,3 pp |
| D66 | 378 | 9,5% | 8,8% | +0,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 144 | 3,6% | 2,9% | +0,7 pp |
| BBB | 134 | 3,4% | 3,5% | −0,2 pp |
| CDA | 128 | 3,2% | 3,6% | −0,4 pp |
| SP | 109 | 2,7% | 2,8% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 98 | 2,5% | 2,4% | +0,1 pp |
| Volt | 96 | 2,4% | 2,0% | +0,4 pp |
| JA21 | 34 | 0,9% | 0,9% | −0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 22 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp |
| 50PLUS | 16 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| ChristenUnie | 15 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 13 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| DENK | 12 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| Splinter | 10 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| PartijvdSport | 4 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| SGP | 3 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
Stembureaus in Centrum
- De Kern Centrum-Zuid · 1901 EW · 1.394 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Tuin van Kapitein Rommel Centrum-Noord · 1901 DZ · 1.274 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Pastorie RK kerk Centrum-Zuid · 1901 EK · 1.049 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- mobiel stembureau Centrum-Noord · 1901 DZ · 275 stemmen · PVV 19%
Andere wijken in Castricum
- Castricum-Oost 6.667 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Limmen 5.452 stemmen · VVD 24%
- Akersloot 3.392 stemmen · PVV 27%
- Castricum-Noord 3.010 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Bakkum 2.594 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.