Stembureau Wijkcentrum De Harp in Capelle aan den IJssel (2018)
Postcode 2901 CN · Wijk Capelle West en 's Gravenland
Hier waren 702 kiezers toegelaten (2,7% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 700 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Capelle werd hier de grootste met 30,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Capelle | 214 | 30,6% | 36,8% | −6,3 pp | 2,2% |
| VVD | 124 | 17,7% | 11,2% | +6,5 pp | 4,3% |
| D66 | 66 | 9,4% | 10,3% | −0,9 pp | 2,5% |
| SGP | 64 | 9,1% | 8,1% | +1,1 pp | 3,0% |
| ChristenUnie | 62 | 8,9% | 6,0% | +2,9 pp | 4,0% |
| CDA | 50 | 7,1% | 6,6% | +0,5 pp | 2,9% |
| PvdA | 43 | 6,1% | 7,4% | −1,2 pp | 2,2% |
| SP | 39 | 5,6% | 7,1% | −1,6 pp | 2,1% |
| GROENLINKS | 33 | 4,7% | 5,7% | −1,0 pp | 2,2% |
| JEZUS LEEFT | 5 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp | 2,3% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ans Hartnagel (Leefbaar Capelle) · 147 stemmen · 21,0% van alle stemmen hier
- Harriët Westerdijk (VVD) · 65 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- M.W. van Buuren (SGP) · 40 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Peter Eilander (ChristenUnie) · 34 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Pieter Holkamp (D66) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Mels Landzaad (VVD) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Jolanda den Engelsman (CDA) · 28 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Jay Pahladsingh (SP) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Josien van Cappelle (D66) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Sjoerd Geissler (PvdA) · 23 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Charlotte van Dorp (Leefbaar Capelle) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Hilde Groenendijk-de Vries (ChristenUnie) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Monirah Schep (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Marc Wilson (Leefbaar Capelle) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Eddy Patty (Leefbaar Capelle) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,5 pp meer dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 32 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0104% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 618 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 84 |
| Toegelaten kiezers | 702 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 702 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,28% van de stembiljetten, tegen 0,74% in Capelle aan den IJssel en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel
- De Serre 703 stemmen · Leefbaar Capelle 48%
- Stembureau 2(naast De Werkkamer) 676 stemmen · Leefbaar Capelle 30%
- Buurtcentrum (hoofdingang) 713 stemmen · Leefbaar Capelle 42%
- Serviceflat Schinckelhove 673 stemmen · Leefbaar Capelle 30%
- Kerkelijk Centrum De Oosterkerk 764 stemmen · Leefbaar Capelle 49%
- Vergaderzaal 671 stemmen · Leefbaar Capelle 44%
Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.