Stembureau Schenkelkerk in Capelle aan den IJssel (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 2906 LA · Wijk Schenkel

Hier waren 787 kiezers toegelaten (3,0% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 777 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 24,5% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SGP 190 24,5% 8,1% +16,4 pp 9,0%
Leefbaar Capelle 168 21,6% 36,8% −15,2 pp 1,7%
VVD 99 12,7% 11,2% +1,6 pp 3,4%
CDA 77 9,9% 6,6% +3,3 pp 4,5%
D66 68 8,8% 10,3% −1,5 pp 2,5%
ChristenUnie 65 8,4% 6,0% +2,4 pp 4,2%
SP 37 4,8% 7,1% −2,4 pp 2,0%
PvdA 34 4,4% 7,4% −3,0 pp 1,8%
GROENLINKS 33 4,2% 5,7% −1,5 pp 2,2%
JEZUS LEEFT 6 0,8% 0,8% −0,1 pp 2,7%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig6Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. M.W. van Buuren (SGP) · 123 stemmen · 15,8% van alle stemmen hier
  2. Ans Hartnagel (Leefbaar Capelle) · 114 stemmen · 14,7% van alle stemmen hier
  3. Harriët Westerdijk (VVD) · 77 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  4. Peter Eilander (ChristenUnie) · 41 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  5. Jolanda den Engelsman (CDA) · 41 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  6. A. Terlouw (SGP) · 39 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  7. Josien van Cappelle (D66) · 23 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Jay Pahladsingh (SP) · 23 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Pieter Holkamp (D66) · 21 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  10. Elbert Raadsen (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Sjoerd Geissler (PvdA) · 13 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  12. Marc Wilson (Leefbaar Capelle) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  13. Nico van Buren (CDA) · 11 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
  14. Karin Weemhoff (PvdA) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
  15. Hilde Groenendijk-de Vries (ChristenUnie) · 10 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +16,4 pp meer dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
  • Qua gewicht is dit het 16e van de 32 stembureaus: 3,0% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0115% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 34 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen682
Geldige volmachtbewijzen105
Toegelaten kiezers787
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)787
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig10 (1,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,27% van de stembiljetten, tegen 0,74% in Capelle aan den IJssel en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel

Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.