Stembureau Recreatiecentrum De Serre in Capelle aan den IJssel

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Postcode 2905 XT · Wijk Oostgaarde Noord

Hier waren 494 kiezers toegelaten (2,0% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 489 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Capelle werd hier de grootste met 48,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Leefbaar Capelle 235 48,1% 39,2% +8,9 pp 2,4%
GroenLinks-PvdA 76 15,5% 14,4% +1,1 pp 2,2%
Echt voor Capelle 33 6,7% 6,7% +0,0 pp 2,0%
D66 30 6,1% 9,9% −3,8 pp 1,2%
VVD 24 4,9% 7,8% −2,9 pp 1,3%
CDA 22 4,5% 5,3% −0,8 pp 1,7%
SGP 21 4,3% 8,1% −3,8 pp 1,1%
Wij Kleurrijk Capelle 18 3,7% 2,4% +1,2 pp 3,0%
SP 17 3,5% 2,1% +1,4 pp 3,3%
ChristenUnie 13 2,7% 4,0% −1,3 pp 1,3%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Benne Kerver (Leefbaar Capelle) · 131 stemmen · 26,8% van alle stemmen hier
  2. Sjoerd Geissler (GroenLinks-PvdA) · 33 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  3. Willeke Klein (Leefbaar Capelle) · 21 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  4. Caroline Penterman (VVD) · 17 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  5. Zinho Schelkers (D66) · 16 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  6. Anjali Bissumbhar (Leefbaar Capelle) · 15 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  7. Mediha Aktaş (GroenLinks-PvdA) · 15 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Eric Faassen (Leefbaar Capelle) · 14 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Karin Roozeboom (SP) · 14 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  10. Pieter Weijers (SGP) · 13 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  11. Erik Harinck (CDA) · 13 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  12. Jannes van der Heide (Echt voor Capelle) · 13 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  13. Isabel Monteiro da Veiga (GroenLinks-PvdA) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Sharon den Outer (GroenLinks-PvdA) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Marita Pengel (Wij Kleurrijk Capelle) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Leefbaar Capelle haalde hier +8,9 pp meer dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
  • Qua gewicht is dit het 26e van de 28 stembureaus: 2,0% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0064% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 50 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen451
Geldige volmachtbewijzen43
Toegelaten kiezers494
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)494
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,01% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Capelle aan den IJssel en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: uitslag gecorrigeerd.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel

Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.