Stembureau Moriakerk in Capelle aan den IJssel (2018)
Postcode 2901 AJ · Wijk Capelle West en 's Gravenland
Hier waren 881 kiezers toegelaten (3,4% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 875 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Capelle werd hier de grootste met 28,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Capelle | 251 | 28,7% | 36,8% | −8,1 pp | 2,6% |
| SGP | 188 | 21,5% | 8,1% | +13,4 pp | 8,9% |
| VVD | 111 | 12,7% | 11,2% | +1,5 pp | 3,8% |
| CDA | 70 | 8,0% | 6,6% | +1,4 pp | 4,1% |
| ChristenUnie | 64 | 7,3% | 6,0% | +1,4 pp | 4,1% |
| D66 | 54 | 6,2% | 10,3% | −4,1 pp | 2,0% |
| PvdA | 50 | 5,7% | 7,4% | −1,6 pp | 2,6% |
| SP | 50 | 5,7% | 7,1% | −1,4 pp | 2,7% |
| GROENLINKS | 29 | 3,3% | 5,7% | −2,4 pp | 2,0% |
| JEZUS LEEFT | 8 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp | 3,6% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ans Hartnagel (Leefbaar Capelle) · 169 stemmen · 19,3% van alle stemmen hier
- M.W. van Buuren (SGP) · 125 stemmen · 14,3% van alle stemmen hier
- Harriët Westerdijk (VVD) · 70 stemmen · 8,0% van alle stemmen hier
- Jolanda den Engelsman (CDA) · 43 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Peter Eilander (ChristenUnie) · 38 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Sjoerd Geissler (PvdA) · 28 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jay Pahladsingh (SP) · 24 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Charlotte van Dorp (Leefbaar Capelle) · 23 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Pieter Holkamp (D66) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Mels Landzaad (VVD) · 20 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Elbert Raadsen (GROENLINKS) · 19 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Josien van Cappelle (D66) · 18 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Tim Feijnenbuik (CDA) · 14 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- A. Terlouw (SGP) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- B.H.W. Oudshoorn (SGP) · 12 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +13,4 pp meer dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 32 stembureaus: 3,4% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0130% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 30 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 755 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 126 |
| Toegelaten kiezers | 881 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 882 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 7 (0,8%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,79% van de stembiljetten, tegen 0,74% in Capelle aan den IJssel en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel
- Buurtcentrum (hoofdingang) 877 stemmen · Leefbaar Capelle 45%
- Het Kinderlab 842 stemmen · Leefbaar Capelle 46%
- MFC Fascinatio 926 stemmen · D66 32%
- De Werkkamer 812 stemmen · Leefbaar Capelle 34%
- PCB De Horizon 951 stemmen · Leefbaar Capelle 45%
- Serviceflat Bermensteyn, 810 stemmen · Leefbaar Capelle 43%
Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.