Stembureau Kerkelijk Centrum "De Oosterkerk" in Capelle aan den IJssel (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 2905 NP · Wijk Oostgaarde Noord

Hier waren 389 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 387 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Capelle werd hier de grootste met 41,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Leefbaar Capelle 162 41,9% 29,1% +12,8 pp 2,4%
D66 42 10,9% 12,4% −1,5 pp 1,5%
VVD 38 9,8% 10,8% −1,0 pp 1,5%
PvdA 22 5,7% 6,2% −0,5 pp 1,5%
CDA 22 5,7% 5,3% +0,4 pp 1,8%
GROENLINKS 22 5,7% 6,4% −0,7 pp 1,5%
SGP 17 4,4% 8,6% −4,2 pp 0,9%
SP 16 4,1% 4,6% −0,5 pp 1,5%
ChristenUnie 16 4,1% 5,4% −1,3 pp 1,3%
Capels Bewoners Belang 16 4,1% 7,1% −2,9 pp 1,0%
BVNL 14 3,6% 4,1% −0,5 pp 1,5%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ans Hartnagel (Leefbaar Capelle) · 100 stemmen · 25,8% van alle stemmen hier
  2. Harriët Westerdijk (VVD) · 30 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
  3. Zinho Schelkers (D66) · 23 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  4. Marc Wilson (Leefbaar Capelle) · 21 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  5. Hilde Groenendijk-de Vries (ChristenUnie) · 14 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  6. Mediha Aktaş (GROENLINKS) · 14 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  7. Jolanda den Engelsman (CDA) · 13 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  8. Dominique Armfield (Leefbaar Capelle) · 12 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  9. Arwin van Buuren (SGP) · 12 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  10. Lisette Feuth (D66) · 11 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Sjoerd Geissler (PvdA) · 10 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Willem Vlot (SP) · 9 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  13. Karin Weemhoff (PvdA) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Tatjana Šormaz (BVNL) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Martin van Gent (Capels Bewoners Belang) · 8 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Leefbaar Capelle haalde hier +12,8 pp meer dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
  • Qua gewicht is dit het 32e van de 51 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0056% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 60 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen356
Geldige volmachtbewijzen33
Toegelaten kiezers389
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)389
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,5%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,51% van de stembiljetten, tegen 0,65% in Capelle aan den IJssel en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel

Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.