Stembureau Huis van de Wijk Oostgaarde in Capelle aan den IJssel
Postcode 2905 AX · Wijk Oostgaarde Noord
Hier waren 684 kiezers toegelaten (2,8% van alle toegelaten kiezers in Capelle aan den IJssel) en zijn 682 geldige stemmen uitgebracht. Leefbaar Capelle werd hier de grootste met 39,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Leefbaar Capelle | 266 | 39,0% | 39,2% | −0,2 pp | 2,8% |
| GroenLinks-PvdA | 101 | 14,8% | 14,4% | +0,4 pp | 2,9% |
| SGP | 67 | 9,8% | 8,1% | +1,7 pp | 3,4% |
| D66 | 63 | 9,2% | 9,9% | −0,7 pp | 2,6% |
| VVD | 53 | 7,8% | 7,8% | −0,0 pp | 2,8% |
| Echt voor Capelle | 49 | 7,2% | 6,7% | +0,4 pp | 3,0% |
| CDA | 29 | 4,3% | 5,3% | −1,1 pp | 2,2% |
| Wij Kleurrijk Capelle | 24 | 3,5% | 2,4% | +1,1 pp | 4,0% |
| ChristenUnie | 16 | 2,3% | 4,0% | −1,6 pp | 1,6% |
| SP | 14 | 2,1% | 2,1% | −0,1 pp | 2,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Capelle aan den IJssel, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Benne Kerver (Leefbaar Capelle) · 146 stemmen · 21,4% van alle stemmen hier
- Pieter Weijers (SGP) · 55 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Zinho Schelkers (D66) · 33 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Sjoerd Geissler (GroenLinks-PvdA) · 32 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Caroline Penterman (VVD) · 29 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Mediha Aktaş (GroenLinks-PvdA) · 28 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Willeke Klein (Leefbaar Capelle) · 24 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Anjali Bissumbhar (Leefbaar Capelle) · 17 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jannes van der Heide (Echt voor Capelle) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Marita Pengel (Wij Kleurrijk Capelle) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Dominique Armfield (Echt voor Capelle) · 13 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Alida Cyrus-Vreden (D66) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Eric Faassen (Leefbaar Capelle) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Marc Wilson (Leefbaar Capelle) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Isabel Monteiro da Veiga (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +1,7 pp meer dan gemiddeld in Capelle aan den IJssel.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 28 stembureaus: 2,8% van alle geldige stemmen in Capelle aan den IJssel en 0,0089% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 36 stemmen in Capelle aan den IJssel komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 621 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 63 |
| Toegelaten kiezers | 684 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 684 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,29% van de stembiljetten, tegen 0,52% in Capelle aan den IJssel en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: uitslag gecorrigeerd.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Capelle aan den IJssel
- Wijkcentrum "de Harp" 764 stemmen · Leefbaar Capelle 47%
- St.Paulus' Bekeringkerk 611 stemmen · Leefbaar Capelle 31%
- Nieuwe Westerkerk 788 stemmen · Leefbaar Capelle 35%
- De Trefhoek 553 stemmen · Leefbaar Capelle 41%
- Schenkelkerk 807 stemmen · SGP 27%
- Herman Gorterplaats 553 stemmen · Leefbaar Capelle 44%
Alle stembureaus in Capelle aan den IJssel
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.